Kapat

Yeni BMW İ3s

Tasarım

Tasarım konusunda akılda birçok soru işareti bırakan ve birçok kişinin antipati ile bakmasına neden olan BMW i3s’in tasarımı klasmanında bir araca göre oldukça sempatik. Sevmeyenleri de anlamak mümkün tabii ki. Gözlerin alıştığı BMW araçların keskin hatları yerine BMW i3s de daha oval ve yuvarlak hatlar kullanılmış. Aslında BMW i3s modeline bir BMW değil de elektrikli bir araç gözü ile bakıldığı zaman asıl hoş detayları fark edebiliyorsunuz.

Tasarım olarak alışılagelen BMW tasarımı ruhunu taşısa da BMW tasarımlarından oldukça fazla ayrılan bir tasarıma sahip. Ruhu denince akla ilk gelen BMW’ya özgü böbrek ızgaralar bu aracımızda da yerini almış. Ön cephede ikinci göze batan detay ise farlar. Küçük farlar kullanılmış olsa da BMW farlarının minyatürü gibi. Tamponlara biraz fazla abartılmış hissi veriyor. Oldukça büyük ve geniş tamponlar yüz görünümünü neredeyse tamamen kaplıyor.

BMW İ3s’in İç Tasarımı Nasıl?

BMW İ3s kendi küçük ama yaşam alanı için bunu kullanmak oldukça zor. Adeta boyundan büyük işlere imza atmış. Araç içine oturduğunuz zaman genişlik ve yükseklik oldukça iyi ve bu yolculara ferah ve geniş bir alan kazandırıyor. Baş ve omuz mesafesi olarak diğer klasmanında ki araçlara göre bekleneni fazlası ile karşılamış. Kullanış bakımından hiçbir sıkıntı teşkil etmiyor.

Tüm detaylar ve kontroller aracın kokpit bölümünde göğüs de bulunan ekrandan takip ediliyor. Ancak ekran tasarım ve şıklık olarak biraz emanet duruyor. Geliştirilebilir veya ekran aracın göğsüne entegre edilebilirdi. En farklı bölüm olarak vites kolu, direksiyon simidinin arkasında ve bu sayede orta alanda oldukça ferah bir görünüş mevcut olmuş.

Yeni BMW İ3s’in Menzili Ne Kadar?

BMW İ3s menzil olarak full bir batarya ile yaklaşık 300 kilometrelik yol kat edebilmektedir. Tek bir şarj ile günlük hayatımızda işe giderken bir haftaya yakın bir süre şarj sıkıntısı yaşanmayacak kadar geliştirilmiş durumda. Tasarlandığı ve yapıldığı ülkelerin yüz ölçümleri bizim ülkemize nazaran biraz küçük olduğu için ülkemizde şehirler arası yolculuklar için, elektrikli araçların tercih edilmesi sanırım 3 yılı bulacak gibi görünüyor.

BMW İ3’s Güvenliği

EuroNCAP çarpışma testinde BMW i3s 4 yıldızlık bir performans göstermiştir. Yetişkinler için %86 çocuk ve yolcu koruması için %81, yayalar için %57lik sonuçlar elde etmiştir.

 

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir