Kapat

Chevrolet Bolt Ev

 

Elektrikli araçlar piyasasına Chevrolet, Bolt Ev ile büyük ses getirdi. Yoğun ve trafiği bol caddeler ve otobanlarda Bolt diğer elektrikli araçlara nazaran oldukça iyi ve dayanıklı bir güç ünitesi sunuyor. Tek faza sahip olan manyetik sürücülü elektrik motoru 200 beygir güç üretirken bunu 360 Nm Tork ile beslemektedir. Bu kadar güçlü ve yüksek batarya gücü sayesinde Chevrolet Bolt Ev gaza dokunanız ile birlikte emrinize amade oluyor. Gaza bastığınızda herhangi bir devir beklemeniz yada düşünmeniz gerekmiyor. Elektrikli araçlarda kullanıcıların en sık şikayette bulunduğu nokta sıkışık trafiklerde şerit değiştirirken araçların yavaş kalması ancak Chevrolet Bolt Ev bu sıkıntıyı tamamen halletmişe benziyor. Gaz pedalına ne kadar dokunursanız araba tamamını kabul edip yoluna devam ediyor.

Şarj ve Donanım

 

Bolt’un asıl sihri etkileyici batarya ünitesinde, bir kısmı da çevik ve atik motor bloğunda. İçinde tam 288 hücre bulunduran, 60 kWh lityum iyon batarya Epa’ya göre 380 km menzil alıyor. 300 Kilometrelik yol mesafesine ulaşması Aynı güçte Tesla araçların performansı ile yarışıyor ve Tesla’ya güzel bir alternatif sunuyor.

 

Menzil gayet iyi ancak şarj süresi kullanıcıları hala düşündürüyor. 240 Volt’luk bir ev elektrik beslemesi ile 2 saatte 80 km’lik bir dolum gerçekleştiriyor. Ancak diğer araçlarda da olduğu gibi besleme şarj ünitelerinde yapılan dolumlar da 30 dakikalık bir sürede 145-150 kilometrelik bir yol alma söz konusu oluyor. Tesla’da ise bu süre sadece 1.50 saatlik bir süre. Supercharger’da bu rakam 8 dakika) bu süreler Chevrolet bolt ev kullanıcılarını veya alacak olanları düşündürüyor.

Chevrolet Bolt Ev Tasarımı

 

Tasarımcılar bataryaları tavana koyarak alışılagelmiş elektrikli arabalardan daha fazla yer kazanmışlar. Bu sayede iç mekan daha ferah ve geniş görünüyor. Arka koltuklarda 2.00 metrelik bir insan bile rahatlıkla oturabilir düzeyde. Tavan yüksekliği de aynı şekilde rahatlıkla oturabileceğiniz düzeydedir. Arka bagaj hacmi ise tam 480 litre. Koltuklar ön tarafa yatırıldığında bu hacim daha da genişleyebiliyor.

 

Virajlar ve ıslak zeminde oldukça kararlı ve oturaklı bir araç olan Chevrolet Bolt Ev. Yollarda motor sesi veya dışarıdan herhangi bir ses almıyorsunuz. Aracın tek sorunu bana sorarsanız dış tasarımında ki ihmalkârlık.  Aracın ismindeki Ev kelimesi çevreci manasına gelmekte bu eki kaldırdığınızda, aracın normal chevy görünüşünden pekte bir farkı kalmıyor aslında. İç mekanda neredeyse Malibu modeli ile aynı ve farklı bir tek göğüs konsolu ve parlak 10.2” lik ekranı kalıyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir