Kapat

Hyundai Plug-İn Loniq

Hyundai elektrik araç modeli olan Hyundai Loniq üretirken, tek bir tane değil tam 3 tane loniq üretti. Bunu yapmalarında ki amaç çevre dostu müşterilerinin her birini farklı bir noktadan yakalamak ve Hyundai Loniq tercih etmelerini sağlamaktı. 2018 yılında piyasaya girecek olan Hyundai Plug-İn Loniq mağazalarda yerine çoktan almaya başladı.

 

Plug-in teknolojisi hakkında bildiklerimiz oldukça sınırlı. Phev modelinde loniq hybrid araçta gördüğümüz 1.6 litrelik atmosferik araç, sıralı dört silindir motorunu göreve sokmuş. Ancak Plug-in hybrid 8.9 kWh’lik batarya hacmi ile abisi yada kardeşinden ayrılıyor diyebiliriz. Elektrikli modelde toplam güç 139 bg. Hyundai, Plug-in Loniq full bir batarya ile 43 Km Ev modunda gidebileceğini belirtiyor. Yakıt tüketimi de Hybrid model ile aynı değerlere yakın olacak deniyor.

Hyundai Loniq Farkı

 

Dış görünüm tasarımı olarak normal araçlardan fazla uzaklaşmamış. Alışılagelen elektrikli araç çizgilerini fazla taşımıyor. Özellikle Toyota Prius ve Prime modellerinde kullanılan ve oldukça itici olan elektrikli araç çizgileri ve tasarımı kullanılmadığı içim memnun olabiliriz. Hyundai bu noktada bizden bir artıyı kapıyor. Loniq tasarım olarak resimlerden de fark edebileceğiniz gibi bir elantra modelini anımsatmıyor değil. Belirgin çizgileri ve 16” jantlar ile bence göze hoş gelen bir tasarıma sahip. Elektrikli araçlar içerisinde Hyundai Plug-in Loniq büyük bir alternatif olacaktır.

 

İşlevsellik ve Konfor

 

İç mekan olarak oldukça eğlenceli ve sade bir tasarım ile oldukça ferah ve konforlu bir mekana sahip olunmuş. Prius Prime modelinde bulunan devasa ekran bu araçta yok ancak aynı teknolojiler farklı bir şekilde Hyundai Loniq aracımızda da yer alıyor. Ön koltuklara diyecek bir sözümüz yok. Arka koltuklarda keza aynı şekilde yolcuların rahatlıkla yerleşebileceği ve rahat edebileceği şekilde ayarlanmış. Bagaj hacmi olarak 443 litre bir bagaja sahip. Buda bir elektrikli araç için oldukça iyi bir hacim. Arka koltukların yatması sayesinde bu rakamı ciddi oranda arttırabilirsiniz. Genel olarak Hyundai Loniq modelimizde Prius konforu ve Prime verimliliği buluşmuş gibi görünüyor. Bu sayede sürüş gayet zevkli bir hale gelirken. Aracın yol tutumu ve sürüş konforu oldukça pozitif bir his yaratıyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir