Kapat

Volkswagen e-Golf İncelemesi

7% Ortalama Puan

Volkswagen e-Golf İncelemesi

Volkswagen e-Golf İncelemesi

%7,8

Volkswagen Golf, müşterileri için vazgeçilmez olmayı bir zamanlar başarmıştı. Özellik yakıt tüketim cimriliği ve sunduğu yüksek tork sayesinde TDI modeli birçok çevreci müşterisinin tercih etmesine neden olmuştu. Daha sonra yapılan testlerle ortaya çıkan dieselgate olayı ile bu araçların normal bir araçtan 40-50 kat daha fazla egzoz gazı çıkarttığı ve çevreyi daha fazla kirlettiği ortaya çıkınca TDI motorların bir anda yasaklanmasına neden olmuştu. Ancak Volkswagen arge ekipleri bundan bir yıl öncesinde sıfır emisyonlu ve tamamen elektrikli Volkswagen e-Golf tanıtımını yapmıştı.

 

Volkswagen e-Golf, toplam satılan golfler arasında küçük bir bölümü oluşturmakta. Orijinal olarak piyasaya sürülen Volkswagen e-Golf standart golflerden 180 kilogram daha ağır olması ve sadece 130 km menzile sahip olması nedeni ile zayıf kalmıştır. Ancak geri kalan tüm tasarım ve donanımı benzinli veya diesel golflerle aynı özellikleri taşıyordu.  Volkswagen üreticileri eski TDI motorlarına dönemeyeceklerini ve e-Golf üzerinde yoğunlaşmaları gerektiğine kanaat getirmiş olacaklar ki. Volkswagen e-Golf 2017 yılında yeniden yaratıldı.

Volkswagen e-Golf ve Özellikleri

 

İlk e-Golf’e nazaran 2017 model Volkswagen e-Golf daha fazla menzine sahip. Eski menzili sadece 130 km iken bu rakam 201 km kapasiteye çıkarıldı. Batarya kapasitesi 24.2 kWh iken 35.8’e çıkarıldı ve lityum iyon bataryalar tercih edildi. Bu bataryalar sayesinde 1/100 km tüketimi 2.03 iken 1.98 e indirildi. Düz ve rahat yollarda test edildiğinde ise tüketim 50 kilometre boyunca sadece %21 oranında azalmıştır.

İvme gücü daha canlı hale getirildi. Birçok elektrikli araçta olduğu gibi eski e-Golf de sessiz bir kalkış yapıyor ancak 100 kilometre hızlara geldiğinde nefesi tükeniyordu desek tabiri caiz olur. Yeni Volkswagen e-Golf ise 134 bg’e çıkabilen güç ile 0-100 arasını sadece 9.5 saniye civarına taşımış. Eski golfte hız en fazla 140 km/saat olarak görünse de yeni golf ile 150 kilometre hıza ulaşmanız mümkün. Aracın yüksek hızlarda konforu ve yol tutuşu çok iyi. Virajlara TDİ golfler kadar iyi yapışıyor ve güven veriyor.

 

Tasarım

 

Tasarım olarak alışılagelmiş ve bildiğimiz Volkswagen çizgilerini korumuş elektrikli modelde de bildiğimiz golf çizgileri ve dinamikleri mevcut. Aerodinamik jantlar ve mavi şerit detaylar C şeklini almış gündüz led farları ve tamponların daha güzel ve net görünmesi en büyük farklılık olmuş. İç tasarım olarak eski Volkswagen e-Golf’den fazla bir farklı yok. Eğlenceli bir multimedya ve sade tasarım Volkswagen imzasını taşıyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir