Kapat

2019 Model Kia Soul Ev

2019 ELEKTRİKLİ KİA SOUL EV

Kia Soul Ev 2019 modelinde 200 beygir ve 395Nm Tork ile tanıtıldı gelin detayları beraber inceleyelim;

Normalde Amerikan versiyonu daha önceden tanıtılan Kia Solu Ev 2019, Avrupa pazarı için olan versiyonun ilk detaylarını paylaştı. Bu tanıtımdan çıkardığımız en büyük detay aslında Kona ile benzerlikler göstermesi oldu. Normalde kullanıcılar ve merak edenler daha farklı bir konsept beklese de 2019 Model Kia Soul Ev, Kona’ya oldukça fazla benzerlik gösteriyor.

Amerika’da yapılan organizasyonda yeni aracına kavuşan Kia ailesi, elektrikli araçlar alanında da markasına oldukça fazla önem veriyor ve yeni jenerasyona oldukça ilgili. Kia’nın kardeş markası olarak kabul edilen Hyundai’nin Kona modeline 2019 yılı ile getirdiği yeni hamleleri Kia Soul Ev ile görmeye devam ediyoruz. Kia Hyundai tarafından yakalanan başarı ve satış rakamları kendi içerisinde paylaşarak Kona Soul Ev başarısını Kia Soul Ev’de sürdürmeyi düşünüyor. Yapılan tanıtımlarda ne kadar elektrik ve yol bilgisi paylaşılmış olmasa da bu değerlerin Kona ile aşağı yukarı aynı değerlerde olması bekleniyor. Kona hakkında bilgisi olmayanlar için belirtelim ki bu beklenti tam bir şarj kapasitesi ile 400 Kilometrelik bir beklenti anlamına gelmekte.

Tanıtımdaki İlk Detaylar

Daha önceleri Los Angeles Otomobil Fuarı tarafınca düzenlenen organizasyonda Amerikan versiyonu tanıtılan ve incelenmesi sağlanan yeni 2019 Model Kia Soul Ev’in, Avrupa Pazarı için satışı düşünülen araç içinde ilgili bilgilerini kademeli olarak bizlere aktarmıştı. Gelen ilk detaylara bakılınca araçta 64 kWh’lık bir şarjlı batarya paketi bulunduğu gözlere çarpıyor. Bu batarya, gelişen elektrikli arabalar için olmazsa olmaz haline gelen kısa sürede hızlı ve yüksek menzil kat edilmesini ön gören ve başarıya ulaşan hızlı şarj teknolojisi beslemeli bir batarya. Aracın kaputunu kaldırdığımız zaman ise bizi bekleyen motor 200 beygir gücünde ve 395 Nm tork üretimi değerleriyle hizmete hazır halde kullanıcısını beklemekte. Aracın verilen bilgilerinde henüz 0-100 Km arası ve maksimum hızı gibi bilgiler yer almıyor. Ancak belirttiğimiz gibi Kona ile büyük benzerlikler gösterileceği aşikar. Aracın dört farklı süspansiyon mimarisi, rejeneratif fren sistemi, kadron bir ses sistemi, fonksiyonel deri direksiyonu ve ısıtmalı koltuklar gibi birçok özellikleri mevcut. Satışı için planlanan zaman ise 2019 Model Kia Soul Ev’in 2019 yılının ilk yarısı olarak açıklandı.

 

Tanıtım Videosu

 

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir