Kapat

Tesla Model S P85D İncelemesi

TESLA MODEL S P85D

Tesla’nın teknolojide ki ileriliği ve arge sonuçları otomobilleri üzerinde ki uygulamaları adeta herkesin ufkunu açar türden. Üstelik bu teknolojinin sürekli gelişiyor olması sayesinde fosil yakıtlar acaba ileride gerçek olabilir mi? Sorusuna daha fazla inanmamızı sağlamaktadır. Bu adımlar hem Tesla mühendisler hem de insanlık adına oldukça büyük ve inançlı bir adım…

Bunca emek ve araştırma sonucunda ortaya çıkan ve Avrupa’da satışı yaklaşık 250 bin Türk Lirası olan, yurt dışında haberleri ve basını alt üst eden, trend aramalarda zirve yapan, bunun yanı sıra bizde fazla ses bulamayan ve çoğumuzun haberinin olmadığı elektrikli Tesla Model S p85d aracına hızlıca bir göz atalım.

Aslında cümleye başlamadan birçoğunuzun aklından geçene tercüman olayım “Arkadaş Dünyanın En Pahalı Elektriği Bizde” diyenleri duyar gibiyim…

Önemli Bilgiler

Tesla Model S P85D elektrikli olmasına rağmen çok güçlü bir araç. Birkaç hafta dayanabilen bataryaları ve donanımı ile son derece hızlı, hızlı olmasının yanından elektrikli ve sessiz olması gibi birçok üst düzey performansı birlikte sunmakta. Bunların yanı sıra yolculuk esnasında içeri giren bir sineğin sesini rahatsız edici derecede duyabileceğiniz kadar sessiz ve camları açmadan veya müzik dinlemeden 15 dakika içerisinde uyuyabileceğiniz kadar rahat ve konforlu bir araç. Anlayacağınız Tesla Model S P85D gelecek zamandan günümüze yanlışlıkla düşmüş gibi, sanki ileri tarihlerde olacakmış biliyoruz ama bir şekilde bu zamana denk gelmiş hissi veriyor insana.

Elektrikli Motor ve Performansı

Tesla Model S P85D motor gücü olarak sayısal da ufak bir motor gibi görünse de uzay çağından gelen bir araç dediğimizi kanıtlar gibi yüksek beygirli ve benzinli araçlar kadar performans sergilemektedir.

Hazırmısını Tesla Model S P85D tam 691 beygir güç üretiyor ve 0’dan 100KM/SA hıza sadece 3.2 saniyede ulaşıyor. Bu rakamlar Tesla’yı seri üretim dört kapılı araçlar içerisinde en hızlı araç olarak ilk üç listesine sokuyor.

Yolcu Deneyimi

Tesla Model S P85D aracının sürücü koltuğu ve sürüş hissiyatı muhteşem denecek derecede; ancak takdir edersiniz ki sürücü koltuğu toplam 5 koltuktan sadece 1 tanesi ve en önemlisi. Peki yolcu koltukları ve konforu?

Araç içerisinde ki geniş hacim sayesinde hem ön hem de arka yolcu koltukları oldukça rahat ve rahatlıkla sığabileceğiniz kadar geniş. 691 beygir güç üreten elektrikli motoru beklenenden ufak bir yer kaplıyor ve bu küçüklük iç hacim için oldukça fazla alan sağlıyor.

İç tasarım olarak oldukça şık ve gösterişli olan Tesla Model S P85D bizden tam not almayı fazlası ile hak ediyor.

Tesla Model S P85D ve Ferrari F12 Drag yarışını izleyebilirsiniz.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir