Kapat

Elektrikli Kia Niro

Güney Koreli Otomobil devi Kia, tamamen elektrikli olan Kia Niro modelini tanıttı. CrossOver SUV olarak karşımıza çıkan araç, daha baskın ve SUV özelliklerini tamamıyla taşımaktadır.

Kia Niro Tasarım ve Donanım

Yeni Kia SUV, geniş kapıları ve Led ön farları ila gayet asil bir duruş kazanmış. 18 inçlik alaşım Jantları, Led arka stop lambaları, elektrikli katlanan yan aynaları ve tavan rayları ile CrossOver SUV asaletini taşıyor. Kia Niro araç ölçüleri 4.355 mm uzunluk, 1.805 mm genişlik, 2.700 mm dingil aralığı ve 1.535 mm yüksek’tir.

Araç içerisinde, kablosuz şarj cihazı, anahtarsız giriş, LCD kontrol paneli ve Çift Bölgeli Otomatik Klima, ısıtmalı ve elektrikli bel desteği bulunan koltuklar aracın konforunu epey arttırmaktadır. Yeni Niro 427 litre bagaj kapasitesine sahip, bu oran arkada koltukların katlanmasıyla 1425 litreye kadar çıkabilmektedir.

Araç içerisinde orta konsolda baktığımızda ise 7,0 inç büyüklüğünde bir mültimedya ekran bulunmakta ve bu ekran Android Auto ve AppleCarPLay ile uyumlu çalışmaktadır. Ayrıca kadranda bulunan 4,2″ lik TFT kontrol paneli ile araç bilgilerini inceleyebilirsiniz. Araçta 2 farklı sürüş modu Eco ve Sport bulunmaktadır.

Kia Niro Motor Özellikleri

Kia Niro hibrit motor teknolojisine sahip Crossover olarak üretilmiştir. Düşük emisyon, düşük yakıt tüketimi ve temiz çevre felsefesine sahip araçta 1,6 litrelik benzinli-elektrikli motor kullanılmış. Benzinli motor 105 beygir güç ve 147 Nm tork üretmektedir. Bu motora 43,5 beygir güç ve 170 Nm tork ile eşlik eden elektrikli motor, birleşimleri sonrasında 141 beygir güç ile 265 Nm tork üretmektedir.

Araç 6 ileri DCT şanzıman ile sunulmuştur. Kia Niro 0-100 km arası 11,5 saniyede almaktadır ayrıca araç maksimum 162 km sürate ulaşabilmektedir. Aracın ortalama olarak yakıt tüketimi ise 100 km’ de 3.8L’dir.

Güvenlik açısından da önemli özellikleri olan Kia Niro, geri görüş kamerası, yokuşlarda problem yaşanmaması için yokuş kalkış desteği, araç içerisinde 7 adet hava yastığı, yeni nesil araçlarda sık sık karşılaştığımız AEB özelliği (araç önünde bulunan yayaları ve araçları algılayıp, buna uygun olarak otomatik fren sistemi), trafik algılama sistemi, hız sabitleyici, lastik basınç sensörü ve şerit değiştirme sırasında uyarıcı özellikleri bulunmaktadır.

Kia Niro Avrupa pazarında 3 farklı donanım seçeneğiyle sunulmakla birlikte ülkemizde 2 adet olarak sunulmuştur. Ülkemizde Premium Hybrid HEV ve Eclusive Hybrid HEV modelleri bulunmaktadır. Ayrıca 10 farklı renk ve 2 farklı jant seçeneği de sunulmaktadır.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir