Kapat

Volkswagen I.D Crozz II

VOLKSWAGEN I.D. CROZZ II

2019 yılında Volkswagen çok daha elektrikli olacak…

Yeni yıl ile birlikte Volkswagen modelimizde elektrikli araçlara gereken yatırımı yaparak 2019 Model Volkswagen I.D. Crozz II modelini sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni suv modelin dört çekerli konsept aracı 302 bg güce ve 500km üstü bir menzile sahip olacak.

 

Volkswagen, 2020 için başlattığı elektriklenme akımını ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği Volkswagen I.D. CROZZ II konsepti aracı ile bir ileri adıma taşıyacak. Oldukça şık ve kompakt bir görünüme sahip olan yeni crossover bildiğiniz üzere daha önce tanıtılan I.D Crozz’un abisi kardeşi niteliğinde. Frankfurt’ta yapılacak olan fuar için bu kardeşin bazı değişikliklere uğradığı direk dikkat çekiyor. Araçta kırmızı gövde ve gümüş tavanından oldukça söz ettirecek.

Volkswagen CEO’su olan Helbert, bu yeni konsept için şu sözlere değindi; “ Hedefimiz modern ve yeni teknolojileri halka ulaştırmak, hiç şüphe yok ki Volkswagen Gold geleceğin en çok satan halk otomobili olmalı.”

Volkswagen I.D Crozz II ön kapılarda menteşeli, arka kapılarda ise garip gelecek şekilde sürgülü kapı kullanmış. Araçta B sütunu ise yer almıyor. B sütununa yer vermeyen yeni crozz II iç tasarım olarak oldukça ferah bir tasarım olmuş. Wolfsburglu üretici, eğer doğruysa aracın kapılarının artık sesli komutlarla açılacağını öngörüyor.

Volkswagen I.D Crozz II ön ve arka aksta birer adet olmak ile toplam 2 elektrikli motorundan besleniyor. Piyasaya sunulan bilgilere göre yeni Crozz bu motorlar sayesinde 302 Bg (225 kWh) güç üretebilecek. Dört çekerli sistemine ve 180km/s maksimum sürate sahip olacak olan yeni crozz, üreticinin verdiği bilgilere bakarsak tek şarj ile 500 km yol alabilecek.

Aracı daha detaylı incelersek ve verilen bilgileri ile birleştirdiğimizde çıkan detaylar oldukça heyecan uyandırıcı. Aracın en büyük yeniliklerinden birisi amortisörlerin elektronik olarak kontrol edilebileceği, yeni bağlantılı arka süspansiyon düzeni kullanarak yerden oldukça yüksek ve Volkswagen üreticilerinin söylediğine göre bu yüksekliğe rağmen Volkswagen üreticilerine göre araç bir golf’ün yol tutuş keskinliğine ulaşacak.

 

Volkswagen elektrikli araçlarda yeniliklerine ilk üretime sokacağı araç olan I.D. modeli 5 kapılı olacak. Araç nasip olursa 2020’de satışta olacak ancak biz bu satışın 2019 son döneminde olacağını düşünüyoruz.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir