Kapat

Hibrit Araçlar 2019’da Sahneye Çıkıyor

Bilindiği üzere hibrit özelliği olan arabalar benzin masraflarını en aza indirmektir. Bunu başarabilmek için düşük süratte ve sıkışık olan trafikte benzin motorunu değil elektrik motorunu geçirme özelliği vardır. Bu özeliği sayesinde emisyon salınımı neredeyse hiç olmamaktadır.   Bu araçların elektrikli olan motorlarının şarj edilmesine ihtiyaç yoktur. Zira frenleme esnasında ve benzin motoru çalıştığı zaman aracın aküleri şarj edilmiş oluyor. Pek çok otomobil tutkunu artık elektrikli araçlara yönelmiş ve hibrit otomobil nedir diye merak etmektedir. Kısaca tanımını yapmaya çalıştığımız bu araçlar hem doğa dostu olmaları ile hem de ekonomik olmaları ile son dönemde yoğun ilgi görmektedirler.

2019 Yılında Çıkacak Olan Hibrit Araçlar

Elektrikli araçlar nasıl şarj edilir, elektrikli otomobil nedir, hibrit otomobil nedir gibi sorular pek çok araba tutkunun kafasında vardır. Piyasalarda yeni giren ve çok da etkili olan bu araçlar insanların büyük ilgisi ile karşılaşmaktadır. Yakıt dolumları ve bakımları son derece cüzi rakamlara halledilebilinen bu araçlar aynı zamanda çevre dostu olmaları ile de ön plana çıkıyorlar. Büyük otomobil şirketleri rakipleri ile rekabet edebilmek ve yeni pazarlar yaratabilmek için her senen başında, geçmiş senelerdeki araçların özeliklerini biraz daha geliştirerek ve üstüne koyarak yeni arabalar üretmektedir. 2019 senesinde sahneye çıkacak olan hibrit araçlardan bazıları şunlardır;

  • Volvo V40
  • Skoda Vision X
  • Peugeot 508
  • Opel Corsa

Giderek popülerleşen bu araçlara bakalım bu sene ilgi nasıl olacak. Hibrit otomobil nedir diye merak eden kişiler için şunu söyleyebiliriz, bu özelliğe sahip olan araçlar diğer geleneksel otomobillere göre pahaladır. Ancak şunu da belirtmekte yarar var ki bu tarz araçları satın aldıktan sonra yakıt giderleriniz gittikçe düşecektir ve uzun vadede yatırımlı bir iş yaptığınızı göreceksiniz.

Hibrit Araçlarının Avantajları Nelerdir

Hibrit araçlarının pek çok avantajı bulunmaktadır. Hibrit otomobil nedir diye merak eden kişiler için bazı avantajlarından söz etmekte yarar vardır. Hibrit aracın avantajları;

  • Araçlar ilk süratlenme de elektrik motorundan belli bir oranda destek alırlar
  • Bu tip araçlarda yakıt tüketim miktarı oldukça düşüktür
  • Diğer araçlara göre emisyon değerleri son derece düşüktür
  • Bu aracın motoru dayanıklıdır ve epey geç yıpranır

Bu araçların belli başı dezavantajları da vardır. Bunlardan ilk akla geleni piyasa değerlerinin çok üstünde olmasıdır. Oto servis ağı yaygın değildir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

Murat Bey {Murat Bey}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir