Kapat

Opel Elektrikli Araçlara Yatırım Yapıyor

Opel’in genel merkezi, elektrikli araçlar ve elektrikli ulaşım için bir araştırma merkezi kurdu. Bu yönde atılan ilk adım ve yatırım olan bu tesis opel markasının elektrikli araçlar için yaptığı ilk somut adım özelliğini taşımakta. Rekabette olduğu diğer markaların elektrikli araçlar için yaptığı bir çok yatırım ve hatta ürettiği arabalar bulunurken Opel acaba bu piyasanın geresin de mi kalacak sorularını ortadan kaldırarak, opel severleri sevindirdi. Opel markası gelen bilgiler ışığında ilk araştırmalarını gelecekte kullanılacak ideal elektrik şebekeleri üzerinde yoğunlaştıracak ve bu araştırmanın adını ise “E-Mobility LAB Hessen” koyacak.

Hesaplanan veriler ışığında araştırmaların yaklaşık 3 yıl kadar süreceği ön görülmekte. AB Bölgesel Kalkına Fonu ve Hesse Enerji, Ulaşım ve Kalkınma destekleri ile bu proje hayata geçirilecek. Bütün bu proje boyunca Opel’in Mühendislik Merkezi elektrikli araçlar için hızlı şarj ve altyapı işlemleri ile ilgilenecek ve prototipler kuracak. Bu proje boyunca üretilecek araçlara tam 160 adet olmak üzere akıllı şarj istasyonları kurulması bekleniyor. Kurulan bu istasyonlar ile projeye ışık tutması için yüzlerce farklı simülasyon ve farklı farklı senaryolar denenecek. Bu yapılan denemeler sonucunda hata riski en az olan gerçekçi veriler elde edilecek. Opel mühendisleri bu proje ve arge araştırmaları ile elektrikli araçlar sektöründe liderlik vasfı üslenmek istiyorlar. Bu hedefleri için biraz geç kaldıkları sorusunu sormadan geçmekte pek mümkün olmuyor tabii ki.

2020’de Dört Farklı Elektrikli Araç

Alman otomobil devi olan Opel, 2020 yılına kadar ürün bazında dört adet farklı elektrikli otomobili piyasaya sunmayı hedefliyor. Bu üreteceği modelleri üstün sürüş keyfi ve donanım ile donatacağını öne süren marka, getireceği modeller ile elektrikli araçlar üzerinde ki ön yargıyı yıkacağını beyan ediyor. 2024 hedeflerinde ise opel tüm modelleri için elektrikli arabalar tercihini sunacağını belirtmektedir. Yapılan araştırmaların tam sonuca varması sonucunda opelin paydaşları, şarj davranışları ve şebeke gelişimi gibi birçok kritik veriye sıfır hata ile tam verim verme hedefini tutturmak istiyor. Akıllı altyapılar, normal kullanılan standart şebeke elektriğine ufak dokunuşlarla araç şarjı için yüksek verim alınması sağlayacak. Bu sayede araçların uzun süren şarj sorunlarını ortadan kaldıracak. Akıllı şarj istasyonları tüm elektrikli arabaların ihtiyaçları olan enerjiyi sağlamaya yetecek. Eğer bu düşünüşleri gerçek olursa araçlar bazında olmasa da akıllı şarj istasyonları konusunda opel bir adım öne geçebilir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir