Kapat

A7 Sportback Tasarım Özellikleri

A7 Sportback Tasarım Özellikleri

Elektrikli araçlarda Audi elektrikli otomobil sağladığı özelliklerle oldukça ilgi görmektedir. Audi A7 sportback yeni tasarımı ile karşımıza çıkmaktadır. Audi’nin yeni nesil tasarım diliminin ikinci temsilcisi olan bu araç, genel yapısı göz önünde bulundurulduğunda sportif bir A8’i andırmaktadır. Kendine özgü yapısı ile A8’den ayrılan bu model gün geçtikçe daha fazla gelişen otomobil dünyasında kendi kimliği ile bunu harmanlayan şık modeller arasında girecek gibi duruyor.

Audi elektrikli otomobil

Yenilenen Ebatlar ve Donanım

A7 sportbackAudi elektrikli otomobil dünyasında yenilenen tasarımları ile iyi bir çıkış yapmış durumda. Bu aracı A8’den ayıran temel özellikler yeni tasarımlarda farklı donanımla kendini gösteriyor. Şimdi sırası ile aracın yenilenen özelliklerine göz atalım:

– A7 sportback 4969 mm uzunluğunda, 1908 mm genişliğinde, 1422 mm yükseklikte ve 2926 mm aks mesafesine sahip bir araçtır. Görüldüğü gibi A7 sportback eski tasarımlara oranla her açıdan büyümüş durumda.

– Bu artış aks mesafesinde 12 mm uzunlukta ise detaylara 5 mm olarak yansımaktadır.

– Aracın bagaj bölümü 535 litre kullanım alanı vadeder. Fakat koltuklar pasif hale getirildiği zaman bu miktar 1390 litreye kadar çıkabilir.

– Dış tasarıma şöyle bir göz attığımızda çok daha keskin detaylar gözümüze çarpar. A8’e göre daha geniş ve alçak ön ızgarası bulunan bu araç HD matrix LED teknolojisine sahip lazer destekli ön ışıklandırma grubu bu bölümdeki yapının temelini oluşturur.

Yenilenen İç Tasarım ve Motor

A7’yi Audi elektrikli otomobil dünyasında çarpıcı kılan en önemli özelliklerden biri kokpitidir. Dışarıda kullanılan geometrik çizgiler göz önünde bulundurularak oluşturulan kokpitte ses ile kontrol edilebilir multi medya ve 10.1 inç’lik sürücü ekranı vardır. 12.3 inç’lik Audi Sanal Kokpit teknolojisi ile satın alınabilir düzeydedir.

Audi elektrikli otomobil

A7’nin Audi elektrikli otomobil güncel teknolojileri arasında en önemli özellik ise yapay zeka destekli sürücü asistanının bulunması. Bu özellik sayesinde kendi kendine park etmenin yanı sıra araç dışından uzak kontrol ile park etme uygulaması da yapabilir. Aracın motor özelliklerine bakacak olursak:

– Bu model kullanıcılara ilk olarak 3.0 litrelik aştı silindirli turbo motorla sunuluyor.

– Bu motor 340 beygir güç ve 500 nm tork üreterek aracı sıfırdan yüze 5.3 saniyede çıkarıyor.

Ayrıca maksimum 250 km hız seviyesine ulaşabiliyor.

– Bu aracın test koşulları baz alınarak açıklanan ortalama tüketim değeri ise 6.8 gibi gayet makul seviyelerdedir.

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir