Kapat

BMW X5 eDrive40e

TASARIM

 

BMW X5, ilk çıktığı yıllarda şık ve spor görünümü ile bizlerin karşısına çıkmıştı. Son yıllarda alışılagelmişin dışında bir şekilde karşımıza suv bir otomobil olarak çıkan BMW X5 eDrive40e modeli, eski sporluğundan ödün verse de şık bir karoser ile bizlere selam vermekte. BMW X5 xDrive40e modelinde arka tampondan öne doğru tam bir uyum içerisinde uzanan çizgiler ile aracın heybeti oldukça güzel görünmesini sağlamış.

Aracın ön yüzünden bakılınca göze hemen BMW araçların olmazsa olmazı ciğer ızgara olarak da bilinen ızgaralar ve mercek farlar dikkat çekmekte. Aracın 20 İnç değerinde geniş jantlarına aynı büyüklükte çamurlukla içten kabartmalı olarak araca ayrı bir hava katmış. Aracın stopları için tercih edilen iki parçalı lambalar ve arkadan öne doğru uzanan çizgiler aracı bir bütün kılmaya yetmişe benziyor. BMW X5 eDrive40e modelinde kardeşlerinden farklı olarak ön çamurluğa yerleştirilen elektrik şarj soketleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra aracın ön kapılarına yerleştirilen logolar ise aracın modelini göstermektedir.

 

İÇ MEKAN VE KONFOR

 

Aracın kokpitini merak edenleriniz haliyle fazladır. Aslında BMW kokpit ve konsol konusunda oldukça cimri ve çizgisini bozmayan bir modeldir. Ancak bu tasarımı ile her zaman sürücü odaklı çalıştığını göstermiş ve beğeni kazanmıştır. Üreticiler BMW X5 eDrive40e modelinde de bekleneni yapıp sürücü odaklı bir orta konsol ile kokpit tercih etmişler.

Aracın kokpit bölümüne oturduğunuz anda kaliteyi ve özgüveni hemen fark etmeniz mümkün. Aracın en boş modelinde bile birçok aracın Premium özelliklerinden fazla özellik var. Bunun yanı sıra uzayan özellik ve donanım listesinden kendi aracınızı tasarlayabilirsiniz.

 

MOTOR

 

BMW motor konusunda her zaman ilk sıralara oynamıştır. Benzinli veya dizel araçlarda fark etmeksizin performans bilgilerini her zaman araçlara yansıtmıştır. Hybrid Motora sahip BMW X5 eDrive40e modelinde ise ;

 

  • 2.0 litre motor
  • 4 silindir güç ünitesi
  • 245 HP güç ve
  • 350 Nm tork kapasitesi mevcut

 

Elektrikli Model de ise;

  • 110 Hp güç üretirken iki motorun birleşmesi ile birlikte araç toplam 313 Hp güce ve 600 Nm tork kapasitesine çıkabiliyor.
Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir