Kapat

JAGUAR I-PACE

2018 yılı mart ayında merakla beklenen Jaguar I-Pace aracı Cenevre otomobil fuarında tanıtılmış ve oldukça yoğun bir ilgiye maruz kalmıştı. Jaguarın ilk %100 elektrikli modeli olarak tanıtılan araç beklentilerin üstünde bir otomobil olarak jaguar severleri karşıladı. Jaguar I-Pace modeli oldukça etkileyici bir donanım yapısına sahip. Son teknoloji özellikleri ile teknoloji severleri oldukça memnun eden I-Pace, kullanıcıları için entegre ve kişiselleştirilmiş kullanım deneyimi sunuyor.

Araç arge ve tasarım süreci boyunca bir Suv otomobil olarak kabul edildi ve bütün çalışmalar bu yönde ilerledi. Çalışmalarına 2015 yılında başlanan Jaguar I-Pace 2018 yılı mart ayında ilk kullanıcıları ile buluşmaya hazır hale geldi.

I-Pace tamamen elektrikli ve 480 kilometre menzile sahip. Bu rakam oldukça etkileyici çünkü Markaların ilk elektrikli araçları bu menzilin yarısını bile kat etmekte zorlanmışlardı. Bu Jaguar için bir başarı adımı diyebiliriz. Aracın en dikkat çekici yanı ise aklınıza gelebilecek tüm teknolojik aletler ile uyumlu şekilde çalışabilmesi ve kişisel bir sürüş deneyimi sunması oldu.

Normal bir elektrik şebekesi ile araç 1 saatlik bir sürede yaklaşık 270 km menzil yapacak kadar şarj olabiliyor. 15 dakikalık kısa bir şarj süresinde ise 100 Kilometre menzili kat ediyor. Bunun dışında motor gücü ise 400 beygir ve motor yaklaşık 696 Nm Tork güç üretmekte.

 

ÖZELLİKLER

Aracın tanıtım videosunu izlediğimizde göze ilk çarpan detay direksiyona geçen insanın vücut yapısına göre koltuk ve direksiyonu kendisi ayarlaması oluyor. Harika bir detay ve etkileyici… Bunun yanı sıra araca binen kişinin akıllı telefonunda aranacak kişi listeleri, araç kullanım özelliklerini hafızadan alıp uyarlama, araç için istenen sıcaklığın siz gelmeden hazır olması gibi birçok farklı ve keyif verici detayları bünyesinde barındıyor.

Araçta anahtar diye bir kavram yok. Bileğinize takacağınız estetik bir kol bandı ile aracın yanına gelmeniz tüm donanımları çalıştırmanız için yeterli olacaktır.

Aracın içerisinde bulunan multimedya ekran sayesinde telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek yok android veya ios fark etmeksizin bütün işlemleri birebir göstererek telefonunuzu kullanmanıza yardımcı oluyor. Araçta bulunan bir diğer özellik ise 4G wifi ağı oluşturması ve bu sayede rahatlıkla internet erişimi sağlayabilmeniz.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir