Kapat

Lexux CT 200h Hybrid İncelemesi

 

KULLANIŞLILIK

Lexux CT 200h aracı için sınıfının en geniş aracı dememiz mümkün değil. Aracın iç hacim genişliği kendi kalibresindeki araçların ancak en alt bandında kalmaktadır. Bunun yanı sıra araç içerisinde kullanılan alanlar, en verimli ve her ihtiyaca hitap edecek şekilde tasarlanmış.

Şoför mahalline oturduğumuz da göze ilk çarpan akıllıca tasarlanmış detayların, direksiyon ve konsol boyunca uzandığını fark edebiliriz. Her özellik için ayrı ayrı tuşlar atanması konsolun iki katlı olması sayesinde fazlalık gibi gözükmeyerek estetiği bozmamış.

Tasarım olarak izlenince üst düzey bir araç olan Lexux CT 200h bu konuda fark yaratmayı başaran araçlardan.

KONFOR

Aracın bize göre en güçlü olduğu nokta konforlu olmasından geçiyor. Sürüş esnasında aracın süspansiyon rahatlığını ve dinamizm konusunda ne kadar ileri düzey olduğunu hemen fark edebilirsiniz. Süspansiyonlar ne sert ve spor, ne de yumuşak ve yayvan tam orta kalemde hissediliyor. Ses yalıtımı konusunda ise oldukça iyi bir iş çıkarılmış. Dışarından ses almanız neredeyse imkansız.

Araç konfora önem verenler için biçilmiş kaftan gibi. Beklentilerinizin tamamını karşılayacak düzeyde bir konfor sunuyor.

PERFORMANS

Araç genel olarak bir performans aracı değil. Konfor bölümünde de bahsettiğimiz gibi ağırlıklı olarak konfor için çalışılmış. Bunun yanı sıra araç Premium model olduğu için bu Premium sıfatının altı dolsun diye bir takım eklemeler yapılmış. Lexux CT 200h ağır şasesi ve oturaklı görünüşü ile performans aracı olmadığını her detayda belli ediyor ancak; araç sport moda alındığında gaz tepkimesi fark edilecek düzeyde artış sağlıyor.

GÜVENLİK

Araçta güvenlik konusunda titiz davranılmış. Lexux CT 200h içine tam 8 farklı hava yastığı yerleştirilmiş ki, bu standartların üstünde bir rakamdır. Araç için yapılan çarpışma testleri aracın ne kadar sağlam ve güvenilir olduğunu kanıtlayacak kadar olumlu. Bu testlerden 5 yıldız alarak geçen araçların içerisinde yer alıyor. Ancak araçta yeni nesil araçlarda bulunan sürüş asistanlarından mahrum yolculuk yapmaya alışmanız zaman alabilir.

Lexux CT 200h Özellikleri

  • Motor 1.8 Litre 98 Bg ve 142 Nm gücünde,
  • Elektrikli Motor 82 Bg ve 207 Nm gücünde
  • Maksimum Güç Üretimi 136 Bg
  • Şanzıman Tercihi E-CVT
  • Ağırlık 1410 Kilogram
Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir