Kapat

Audı E-Trong G

Audı E-Trong G

Heyecanlı bekleyişi sona erdiren ve büyük bir sürprizle piyasalara dönen Audı büyük bir yenilik ile otomotiv sektöründe yeni bir devrim yapıyor. E-Trong konseptiyle tamamen elektrikli olan bu model sektörün en başarılı tasarımı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Coupe ve dört kapılı olarak tasarlanan Audı elektrikli araba modeli 590 HP güç üretimine sahip iki adet elektrikli motor sayesinde 400 km menzile kadar ulaşabiliyor. 2 Yıl içerisinde seri üretimine başlanacağı Audi tarafından müjdelenmiştir.

Audı elektrikli araba

Audı E-Trong GT Hakkında Merak Edilenler

Audi elektrikli otomobil modellerinden ilki olan e-tron SUV un arkasından elektrikli otomobil üretiminde yenilikler yapmaya deva ediyor. 2025 yılına gelene kadar Audı elektrikli araba üretiminde on iki farklı model geliştireceği konusunda bir çağrı yaptı. Los Angeles otomobil fuarında ilk olarak tanıtıma çıkan E-Trong GT modeli bir çok farklı yöne gözleri üzerine çekiyor. Dört kapılı olması ve 2.9 metre dingil mesafesine sahip olmasının yanı sıra önde 100 arkada 450 litre boyuta sahip toplamda 550 litrelik bagaj hacmine sahip bu model geniş bagaj kapasitesi ile daha kullanışlı olduğunu gösteriyor.

Ön ve arka tekerleklerinde bulunan iki elektrikli motoru ile 590 HP gücü üretebilen otomobil elektrikli modeller için özel olarak dizayn edilen e- quattro sistemi ile dört tekerlekten çekiş olarak özel olarak dağıtılıyor. Özel olarak geliştirilen otomobilin menzili 90 kw lık özel lityum pilleri sayesinde 400 kilometrenin üzerine çıkmayı başarmış olduğu görülüyor. Audi’nin özel olarak geliştirdiği Audi Wirelles Charging sistemi sayesinde kablosuz şarj etme özelliği de bulunuyor. Kablolu olarak şarj edildiğinde pillerin yüzde 80 ölçüde dolması sadece 20 dakika alıyor. Ve bu şarj ile 320 kilometre yol alabiliyor. Konsept olarak kullanıcılarına tanıtılan modelin iki yıl içinde seri üretimine geçilmesi hedefleniyor.

Audı elektrikli araba

Neden Audı E-Trong Gt

Sofistik bir iç mekan dizaynına sahip olan Audı elektrikli araba modeli yeni bir mobil kullanım duygusunu ortaya çıkarıyor. İster şehir içi ister şehirler arası uzun yolculuklarda kullanıcının hayatını kolaylaştıran bir çok özelliğe sahip olması bu modelin tercih sebebi olmasının önünü açıyor. Bir başka özellikleri ise;

  • -sportif ve ergonomik tasarımı ile günlük pratik kullanımı kolaylaştırıyor.
  • -elektrikli dört çeker sistemi sayesinde motor performansı çok yüksek oluyor.
  • -yüksek voltajlı büyük pillere sahip olması menzil aralığını büyütüyor.
  • -hareket halinde iken şarj olabilmesi sürüş keyfinin devamını sağlıyor.

Ekonomik yakıt türü olması sebebi ile çağın gerekliliklerini kullanıcılarına tam anlamıyla sunabilen bu otomobil sizlerin tercih sebebi olmak için geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir