Kapat

Bosch Elektrikli Araç Sektörüne Giriyor

Bosch Elektrikli Araç Sektörüne Giriyor

Ve beklenen açıklama geldi. Bosch elektrikli araç sektöründe yeni bir atılım yapacağını duyurdu. Özellikle beyaz eşya otomobiller için elektrikli parça üretimi ile tanıdığımız marka elektrikli araç üretimi için kolları sıvadığını duyurdu. Bir çok konuda çalışmalar yapan marka özellikle dizel motorlar üzerinde bir çok geliştirmeler yapmış olup bu konuda kullanıcılarının takdirini kullanmayı başarmıştır. Fakat dünya üretim devi markaların çalışmalarının elektrikli motorlar üzerinde yoğunlaştırması Bosch elektrikli araç modellerini geliştirmeye yönlendirmiştir.

 Bosch elektrikli araç

Bosch tan Dev Proje Elektrikli Ticari Araç

Beyaz eşyadan güvenliğe uzay teknolojisinden elektrikli motor parçalarına kadar bir çok ürünün üreticisi olan Bosch bu kez de Bosch elektrikli araç projesi ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Günümüzde ticari faaliyetlerinde artmasıyla günlük kullanım olarak yakıt maliyetleri de düşünüldüğünde Bosch sıfır emisyonlu olarak ticari araç bu konuya ticari araç olarak girmeyi hedefliyor. Alman şirketin araştırmaları sonucu ticari araçların günlük kullanımda kat ettiği yol miktarı hesaplanmış durumda. Taşıma kapasitesi olarak bir çok farklı planları olan Bosch 2 ve 7 ton aralığında taşıma kapasitesine sahip modeller ile günlük kullanımı tek şarjla tamamlayabilen modelleri piyasaya sürmeyi hedeflemektedir.

Hafif Ticari Araçlarda Dev Çözüm

Dizel ve benzinli motor kullanımı kısıtlamalarının başlaması ile bir çok ülkede elektrikli araç mecburiyet haline gelmekte. Günlük kullanım mevzileri hesaplanan ticari araçlarda kullanım maliyeti kolay ulaşım sağlanabilesi açısından da bir ihtiyaç haline gelen bu modeller Bosch elektrikli araç projesini mutlak bir hale getirmiştir.

Bosch Elektrikli Araçlar Ne Zaman Üretilecek

Tarih olarak 2019 yıllının başında üretimine başlanması hedeflenen Bosch elektrikli araç modelleri kısa zaman içersinde satışa sunulacağı duyurulmuştur. Teknik özellikleri konusunda herhangi bir bilgi vermeyi şimdilik erken gören Bosch kullanıcılarında ticari araç konusunda büyük bir merak uyandırdı. Beklentileri karşılama konusunda en mükemmel projeler ile piyasaya gireceğini öne süren firma AR-GE çalışmalarını tamamlamış bulunuyor.

Bosch Ticari Olarak Sektörde Neler Kazandıracak

 Bosch elektrikli araç

Yaşam koşullarının gittikçe ilerlemesi teknoloji ve sanayinin ilerlemesi ile dünya sürekli bir gelişme ve bu gelişmeler de yeni ihtiyaçlar doğurmaktadır. Gelişen sektörler arasında yer alan hibrit ve elektrikli araç üretimi Bosch elektrikli araç üretimini gereklilik haline getirmiştir. Ticari olarak sektöre atılan firma;

  • -Taşıma nakliye sektörünün gelişmesi
  • -Günlük hayatta kullanılan araçların taşıma kapasiteleri
  • -Şehir içi ve şehirler arası taşımacılığın artması
  • -Yakıt tedarikinin azalması ve sektörün eğilimi

Bu ve benzer bir çok konuda kullanıcılarına büyük kolaylıklar kazandıracak olan firma bu anlamda da en mükemmeli ortaya koyacağına inanıyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir