Kapat

Toyota Auris

Dünyanın elektrikli otomobil öncülerinden olan Japon devi Toyota, yeni hybrid modeli Toyota Auris ile karşınızda. Kompakt hatchback sınıfında tek hybrid olan Auris, Japon devinin yenilikçi tasarımından nasibini almış gibi gözüküyor. Cenevre otomobil fuarında tanıtıma sunulan araç şirket kararıyla artık dizel versiyon üretmeyecek. Dünyada en çok satış yapan Hybrid araba üreticisi olan Toyota, daha uzun yıllar sektöre yön verecek gibi duruyor.

Toyota Auris Tasarım

Makyajlanan yeni Auris daha sportif bir görünüm elde etmiş. Araç profilinde daha akıcı çizgilere yer vermekle birlikte ön kısmındaki kaslı ön tamponu ve geniş alt ızgarası ile dikkat çekmekte. Krom detayları, LED farları ve yenilikçi duruşuyla geceleri de oldukça dikkat çekmekte.  Yeni Auris 4.33 mm uzunluk, 1.76 mm genişlik ve 1.475 mm yüksekliğe sahip olmasının yanı sıra 360 litrelik bagaj hacmine de sahip bulunmaktadır.

Araç içerisinde de ufak değişiklikler yapılmış. Daha küçük vites topuzuna sahip araç, 4.2 inçlik TFT ekranı ile göz dolduruyor.  Aracın orta bölümünde yer alan 7 inçlik dokunmatik multimedya ekranı geri görüş kamerasından navigasyona kadar birçok görev üstlenmektedir. Sessiz ve konforlu bir yolculuk sağlayan Toyota Auris, spor koltukları, akıllı park sistemi, ısıtmalı ön koltukları ile 3 farklı donanım paketi sunmaktadır.

Bu donanım paketleri Active, Advance ve Premium’ dur. 5 Farklı motor seçeneği ile sunulan Auris’ te 1 adet hybrid motor seçeneği bulunmaktadır.

Toyota Auris Motor Özellikleri

1.8 litrelik Hybrid CVT elektronik kontrollü sürekli değişken şanzımanlı motoruyla Auris;-

-Şehir içinde 4.4 litre/100km

-Şehir dışında 4 litre/100 km

-Araç 1.8 motor ile 136 PS güç ve 142 Nm tork üretmektedir.

-Araç maksimum 180 km hıza ulaşmakta ve 0-100 km arası hızlanma süresi ise 10.9 saniyedir.

Güvenlik testinden 5 yıldızla geçen Toyota Auris, yetişkin yolcu da %92, çocuk yolcu korumasında %84 skor elde etmiştir. Sessiz bir motora sahip araçta, süspansiyon sistemi biraz daha dert bulunmaktadır.  Şehir içi kullanımda gayet rahat bir sürüş imkanı sunan araç, şehir dışında yol tutuşu olarak biraz hantal kalmaktadır.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir