Kapat

Toyota C-HR İncelemesi

Güzel Ülkemizin ilk Hybrid aracı olan Toyota C-HR kaslı, güçlü ve modern tasarımıyla asfalta indi. Hybrid otomobillerin öncülerinden olan Japon devi Toyota, ülkemiz topraklarında ürettiği Toyota C-HR modeli ile sınıfının en yenilikçi araçlarından birisi olarak ön plana çıkıyor.

C-HR Tasarım

Sportif duruşu, kaslı ve güçlü yapısıyla karşımıza çıkan C-HR, ön tarafında sinirli bir bakışa yer vermiş. LED gündüz farları araca keskin bakışlar katmakta, tamponları ise kas gösterir gibi durmaktadır. 18 inçlik çift renkli jantlara sahip Toyota C-HR, sportif ve yenilikçi bir görünüme sahip. Araç arkasındaki tampon ve çizgiler haricinde saklı arka kapı kulpları ile havalı görünümünden ödün vermeyen araç yüksekliği ile de araç severleri cezp etmektedir. Toyota C-HR 4.36 mm uzunluğa ve 1.795 mm genişliğe sahip olmasının yanı sıra 300 litre de bagaj hacmine sahiptir.

Araç içerisinde de dışında olduğu gibi farklı tarzda çizgilere yer verilmiş ve kokpit tasarımı oldukça yenilikçidir. Kokpit içerisinde ilerleyen şerit ile farklılık katılan araçta analog göstergeler bulunmakta. 3 kollu direksiyon simidine sahip olan C-HR’ da Hybrid olmasından ötürü devir saati bulunmamaktadır.  Araçta standart olarak 7″ lik dokunmatik ekran, 1 adet USB girişi ve kablosuz şarj yuvası bulunmaktadır. Ayrıca opsiyon olarak anahtarsız çalıştırma, ısıtmalı koltuklar ve kendi kendine park gibi özellikler bulunmaktadır.

Ülkemizde 4 farklı motor çeşidi bulunan Toyota C-HR

-1.2 litre turbo benzinli 6 ileri düz vites

-1.2 litre turbo benzinli Multidrive S

-1.2 litre turbo benzinli Multidrives S 4 çeker ve

-1.8 Hybrid elektronik kontrollü sürekli değişken şanzıman olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Hybrid versiyon sadece 2 çeker olarak bulunmaktadır.

3 farklı donanım paketi ile karşımıza çıkan Hybrid: Advance, Dynamic ve Diamond paketi olarak sunulmaktadır.

Toyota C-HR Hybrid Motor Özellikleri

-Araç 1.8 litrelik atmosferik motora sahiptir. (Benzinli motor 122 ps+ elektrikli motor 72 ps)

-Araç CVT otomatik şanzımana sahip ve toplam çıkış gücü 122 ps’ dir.

-Aracın toplam torku 142 Nm, maksimum hızı ise 172 km/saattir.

-Yaklaşık olarak 1420 kg ağırlığa sahip araçta 0-100km arası hızlanma ise 11 saniyedir.

-Toyota C-HR ortalama olarak 100km’ de 3.8 litre yakıt tüketmektedir. Bu oran şehir içinde 4.1, şehirler arası ise 3.4 litredir.

 

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir