Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

Volvo T8 Twin Engine

Volvo Otomobil üreticisinin sıfırdan tasarladığı ve %100 elektrikli olarak piyasaya sunduğu modellerden olan Volvo T8 Twin Engine bir SUV’dan beklenenin fazlasını sunarken, çıkan küçük hibrit araçların ulaşamadığı emisyon gücüne sahip bir araç.

Volvo T8 Twin Engine, tasarlanırken mühendisleri hem performans olarak hem de tasarım olarak hiçbir taviz vermeden çalışmak için kararlı bir şekilde yola çıkmışlar. Volvo’ya özel olan SAP teknolojisi ve Drive-e güç aktarım üniteleri ile ürettiği yüksek performanslı crossover SUV, motor olarak büyük bir gücü arkasında barındırıyor. 400 Hp ve 640 Nm tork ile birlikte minimum emisyon değerleri (64kg/m), bunların yanı sıra yüksek yakıt tasarrufunu beraberinde getiriyor.

ÖZEL SÜRÜŞ MODLARI

Volvo T8 Twin Engine, 0’dan 100 kilometre hıza sadece 6.1 saniyede çıkabiliyor. Bir Suv otomobil için fazlasıyla iyi bir rakam. Güç olarak T8 Twin Engine beklentileri fazlası ile karşılarken bu sadece sizi memnun edecek detaylardan bir tanesi. Araç, sürücüsüne özel ister dokunmatik ekrandan, ister konsoldan, isterseniz de kumanda kolundan performans ve verimlilik için talepleri kabul ediyor ve sizin istediğiniz güç ve performansa kendini ayarlayabiliyor. Bu sayede istediğiniz gibi ister ekonomik isterseniz hız ve güç seçeneklerini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

HİBRİT

Hibrit modeli bu aracın günlük ve şehir içi kullanımında en uygun modu ve modeli. En verimli olduğu ve en ekonomik modeli olarak 2 litrelik ve 4 silindirli modeli Drive-e tercih edilebilir.

%100 ELEKTRİK

Volvo T8 Twin Engine, %100 elektrikli modelinde akü kapasitesi full dolu iken, elektrikli motorumuz aracın temel güç kaynağı görevini görüyor ve arka aksları besliyor. Araç sadece elektrikli mod kullanılarak 40 kilometrelik bir menzil kat edebiliyor. Bu menzil kapasitesi ise insanların birçoğunun günlük kullanımına denk gelen bir rakam oluyor. Bu mod araçta bulunan start stop özellikleri ile çok verimli ve ekonomik hale geliyor. Elektrikli mod ile ilerlerken daha fazla bir güce ihtiyacınız olursa sadece gaz pedalı sayesinde devreye yanmalı motoru sokabilir ve daha fazla güç ve performans kazanabilirsiniz.

Drive-e Motor

Aracın kaputunun altında Volvo’ya özel Drive-e 4 silindirli motorun Volvo T8 Twin Engine için özel olarak tasarlanmış hali yer alıyor. Motorun daha verimli güç sağlaması adına supercharger ve turbocharger özellikleri ile güç aşırtması sağlanmış. Araç bu motor ve aşırtmalar sayesinde 318 HP güç ve 400 NM tork çekiş sağlayabiliyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir