Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 3 0

Apple Elektrikli Titan

Apple firmasının, önümüzdeki yıl içerisinde lansmanını yapmayı planladığı elektrikli Titan otomobili geçtiğimiz günlerde ilk defa gözler önünde görüntülendi.

Apple firması bu aracın üretimi için görevlendirdiği 600 kişilik dev kadroyu tam 1800 kişiye çıkarttı ve işleri hızlandırma emri verdi. Kusursuz ve verimli bir araç olması için ellerinden geleni yapan Apple mühendisleri tam mesai elektrikli Titan ar-ge ve üretimi için çalışmaktalar.

Apple ilk defa girişeceği otomobil sektörü için büyük firmalarda çalışan mühendis ve teknisyenleri kendi bünyesine almak için uzun süredir çalışmaktaydı. Bunu büyük ölçüde başaran Apple temelleri sağlam ve güvenilir bir marka için kolları tamamen sıvadı dememiz mümkün.

Apple Elektrikli Titan Modeli

Aracın size garip gelmeyeceğini bildiğimiz bir işletimi olacak. Araç apple markasının sahibi olduğu İOS işletim sistemi ile entegreli çalışacak. En azından dışarı sızan bilgiler bu yönde ve kulağa mantıklı gelmektedir.

Apple aracı üretebilmek için kendi mühendisleri ile birlikte çalışacak birçok farklı tecrübeli mühendisleri bünyesinde toplamakta. Batarya üreticisi olan A123 firmasından tutunda, otomotiv sektörü devlerinden Fiat, Bmw gibi markaların mühendislerini ikna etmeyi başardığı söyleniyor.

Apple seo’sunun yaptığı açıklamalara bakılırsa aracın 2020 yılı içerisinde seri üretim bandında yer alması bekleniyor. Teknik bilgileri hakkında sır vermeyen Apple Şirketi; Elektrikli Titan modeli için 2019 yılında bir lansman düzenleyerek araç hakkında daha detaylı bilgiler paylaşacak.

Apple’ı bu sektörde güçlü kılacak en büyük etkeni ise, elinde bulundurduğu nakit rezervi. Yaklaşık olarak 200 milyar dolarlık bir nakit rezervine sahip olan Apple, para açısından bir sıkıntı yaşamayacağa benziyor. Bu nakit birikimi ile birlikte Apple Markası telefon ve tablet dünyasında lider olduğu gibi Elektrikli araçlar sektöründe de söz sahibi olmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra telefon ve tablet dünyasında fazla güçlü rakipleri olmasa da sonradan dahil olduğu bu sektörde bir hayli güçlü rakipler Apple markasını beklemekte. Birçok markanın kendi üretim fabrikaları bulunurken, Apple anlaşmalı üretim noktaları arama peşinde.

Apple markasının elektrikli otomobiller sektöründe ne kadar etkili olup olamayacağı hakkında fazla bir fikrimiz yok ancak bu sektörde diğer sektörlerine göre daha fazla zorlanacağı kesin.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir