Kapat
2019 Elektrikli Otomobil
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

2019 Elektrikli Otomobil Haberleri

 2019 Elektrikli Otomobil Haberleri

 Elektrikli otomobil konusunda, dünya genelinde önemli bir farkındalığın oluşmaya başladığına şahitlik etmekteyiz. 2019 Elektrikli Otomobil üreten firmalar açısından daha hareketli bir sürece doğru yönelindiğine işaret etmektedir. Özellikle kıta Avrupa’sı ve Çin merkezli yönelimler pazarın bir hayli gelişeceği şeklinde yorumlanıyor.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, özellikle fosil yakıt hegamonyasına son verilmesine yönelik önemli gelişmeler yaşandı. Bu doğrultuda hepimizin bildiği sektörün öncü firmaları, dikkatlerini farklı yönlere çevirdiler. Bunun doğal sonucu olarak da 2019 Elektrikli Otomobil yılı olabileceği konusunda ciddi tüyolar vermektedir.

2019 Elektrikli Otomobil modelleri

2019 yılında elektrikli otomobil üreticilerin, yoğun talep ve ilgiye duyarsız kalmayarak SUV model araçlarına yönelecekleri anlaşılmaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl özelinde, lüks araçlar ya da küçük binek modeller üzerinde denenen elektrikli araç teknolojisi, yönünü SUV modellerine kırarak geniş aileleri etkileme yoluna gireceğini anlıyoruz. Şimdi bu modelleri teknik özellikleri bakımından yakından tanıyalım.

2019 Elektrikli Otomobil Modelleri

 Bu listede araç meraklıları için, 2019 Elektrikli Otomobil modelleri hakkında tanıtıma yer vereceğiz. İlk modelimiz ise, Jaguar I-Pace;

  • Tesla Model X’e rakip olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. 400 beygir güce sahip olan SUV model aracı, 15 dakika şarj ettikten sonra 100 km yol alınabiliyor. Toplam menzil mesafesi ise, 385 km ile rakibinden biraz geride kaldığını söyleyebiliriz.
  • Audi E-Tron: Özellikle hızlı şarj özelliği dikkat çekiyor. Buna göre yarım saat şarjın ardından yüzde 80 dolum oranına sahip olunmaktadır. Tek şarj ile yaklaşık olarak 400 km menzil alabilme özelliğine sahip olacak. İç hacmi ise, Q5 ile Q7 modelleri arasında yer almaktadır.
  • Mercedes EQ: 5 dakika şarj sonunda 100 km mesafe menzile sahip olacak olan araç, Fransa’da üretilecek.
  • Volvo XC40: Firmanın ilk elektrikli aracı olarak dikkat çekiyor. 385 km tek şarj sonrasında alınan mesafe iken, 35 bin dolar makul fiyatı ile de önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor.
  • Hyundai Kona Electric: Tek şarj sonrasında 400 km yol alabileceğiniz araç 201 beygir gücünde ve oldukça sevimli gözüküyor.

2019 Elektrikli Otomobil modelleri

2019 Yılı Hakkında Diğer Beklentiler

Geleceğin en önemli yakıt türü olması planlanan elektrik, 2019 Elektrikli Otomobil modelleri üzerinde etkisini hissettiriyor. Birçok firma şimdiden yatırımlarını ve enerjilerini, daha iyi menzile sahip, farklı donanımlı bir elektrikli otomobil üretmeye harcamaktadır.

Önümüzdeki yılın SUV model araçlar için sıçrama yılı olacağı öngörülmektedir. Bununla birlikte tek şarj ile daha uzun mesafe alınma ideali de genişleyerek devam ediyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir