Kapat
elektrikli otomobil Titan
Eletrikli Araba Teknolojisi 5 0

Apple’ın Elektrikli Otomobili: Titan

Apple’ın Elektrikli Otomobili: Titan

Apple’ın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı elektrikli aracını 2019 yılında görücüye çıkartması bekleniyor. Apple şirketinin üzerinde çalışmış olduğu aracın adını Titan olarak belirlemiş. Elektrikli otomobil Titan için 2020 yılında seri üretime geçileceği de iddia edilmektedir. Bu araçla ilgili olarak teknik ayrıntılar henüz bilinmemektedir. Apple bu hamlesi ile dev otomotiv şirketleri ile büyük bir rekabete hazırlanıyor şeklinde yorumlandı. Apple şirketinin elinde tuttuğu en büyük avantajı ise yüklü miktarda bir nakit rezervi bulundurmasıdır. Bu rezervin 200 milyar dolar olduğu yani yaklaşık 600 milyar TL olduğu biliniyor. Bu yüklü para sayesinde Apple yalnızca tablet ve telefon sektöründe değil otomotiv sektöründe de söz sahibi olabilir.

Otomotiv Sektöründe Elektrikli Otomobil Rekabeti

elektrikli otomobil Titan

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada elektrikli arabalara yönelik çok büyük bir ilginin olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların elektronik arabalara olan bu ilgisiyle beraber otomotiv sektöründe olan firmaların arasındaki rekabeti de hızlandırdı. Otomotivin dev firmaları en kullanışlı, en sağlam elektrikli araçları yapabilmek ve piyasaya sürebilmek için var gücüyle çalışmaktadır. Bunun ispatı olarak da Apple’ın ürettiği ve 2019 yılında piyasa sürmeye hazırlandığı elektrikli otomobil Titan örnek olarak gösterilebilinir. Teknik donanımı ve aksamı hakkında ayrıntılı bilgilerin bulunmadığı bu araç 2019’da görücüye çıkacak. Öte yandan bu aracın 2020 yılında seri üretime geçmesi de beklenmektedir. Elektrikli araçların 10-15 yıl içerisinde tüm piyasada etkili olacağını düşünürsek Apple’ın yapmış olduğu hamle son derece kritiktir. Bakalım Titan adlı otomobil diğer firmaların araçları ile nasıl rekabet edecek, hep beraber göreceğiz.

Elektrikli Otomobil Titan Hakkında Bazı Bilgiler

Apple şirketinin gizli bir şekilde çalışmaları yürüttüğü iddia edilen elektrikli otomobil Titan ile ilgili olarak bazı ayrıntılarda ortaya çıkmaya devam ediyor. Elektrikli otomobil sektöründe merakla beklenen bu araç ile alakalı elde edilen bazı iddialar ise şunlardır;

  • Araç 2019 yılında tanıtılacak
  • 2020 yılında seri üretime başlanacak
  • 2021 yılında ise yollarda çok aktif bir şekilde görülecek
  • Satış ücreti yaklaşık 75 bin dolar olacak
  • Öteki Apple ürünlerinde olduğu gibi yüksek niteliklere sahip olacak

elektrikli otomobil Titan

Şu ana kadar Apple’ın elektrikli otomobil Titan ile ilgili iddialar bunlardır. Kısa zaman içerisinde ortaya atılan iddiaların ne kadar doğru olduğu görülecektir. Apple’ın bu hamlesini elektrikli araçların ileride ne kadar etkili olacağı hakkında da ipuçları vermektedir. Zira artık geleneksel arabaların çevreye vermiş olduğu zararlar ve yakıt maliyetleri ortada.

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir