Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 6 0

GEN TM 265 İncelemesi

 

Söz konusu mevzu eğer dört tekerli araçlar ise, ülke olarak ilk hedefimiz her zaman yerli otomobillerin üretilmesi olmuştur. Ülkemizde uzun zamandır birçok olumlu teşebbüsler oluyor. Ancak son zamanlarda devletinde duruma el atması ile birlikte özel bireysel teşebbüsler kurumsal bir girişim haline geldi.

 

Ortaya çıkan projelerden birisi ise yerli elektrikli aracımız Gen TM 265. Ülke olarak ilk öncelik içten yanmalı bir motora sahip araç olurken, çağın getirdiği yenilikler içinde elektrikli olarak üretilen Gen TM 265 hepimizi ziyadesi ile mutlu etti. Birileri bu aracı bizim ülkemizde üretirken bizde bu aracı sizlere tanıtmazsak ayıp etmiş olurduk. Bu nedenle oturduk ve Gen TM 265’i inceleyerek bu yazımızda sizlere topladığımız bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Gen TM 265 hakkında topladığımız bilgiler genel olarak temel bilgiler. Bunları sizlere anlatmadan önce ilk olarak, Gen TM 265 üreticisi Gen Otomobil hakkında sizlere ufak bilgiler verelim ve üreticiyi tanımaya çalışalım. Türkiye’mizde yerli otomobil üretim için adım atan firmaların arasında olan ve belki de ilk somut adımlara sahip olan Gen otomotiv, 2014 yılında Dr. Gürsel bey ve 5 kişilik bir ekipten oluştu. 2014 yılı içerisinde ilk prototip aracını tanıtan Gen otomotivin amacı ise yerli ancak elektrikli yerli araçlar üretmek.

Gen TM 265 Teknik Özellikleri

Son çıkardığı araç olan Gen TM 265 modeli firmanın en başarılı olduğu araç olarak nitelendirilmektedir. Üretilen bu araç segment olarak ölçüleri nedeni ile B segmenti araçlar içerisinde yer almaktadır. Örnek verecek olursak Opel Corsa, Volkswagen Polo gibi araçlar ile aynı ölçülere ve özelliklere sahip bir araçtır. Ancak bu araçlarla arasında ciddi farklılıklar taşımaktadır. Özellikle aracımız Gen TM 265 teknik olarak bu tür B segmenti araçlardan fazlası ile ayrılmaktadır. Bu araç 65 KW elektrikli bir motora sahiptir, ve sıfır emisyonla çalışabilmektedir. Tam dolu bir batarya ile araç yaklaşık 350 Kilometre menzil alabilmektedir. Bu dünya standartlarında ki araçların en fazla 500 kilometre gidebildiği bir ortamda büyük bir başarı olarak nitelendirilebilir.

 

Araç hız bakımından da kullanıcısını tatmin edecek düzeyde. Maksimum hız olarak 140 Km/sa hızaulaşan Gen TM 265 modeli, şarj için şebeke elektriği kullanacak olursanız 8 saatlik bir dilimde full kapasiteye ulaşabilmektedir. Ancak ülkemizde fazla yaygın olmasa da hızlı şarj üniteleri ile birlikte 1 saat içinde dolmaktadır.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir