Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

1967 Ford Mustang FastBack, 840 Beygir Elektrikli Araç Oldu

1967 Ford Mustang FastBack, 840 Beygir Elektrikli Araç Oldu

Geçmişten günümüze birçok farklı otomobil ve jenerasyon olsa da, hiç şüphesiz en çok bilinenlerden birisi 67-68 jenerasyonunda yer alan 67 Model Ford Mustang olmuştur.

Elektrikli araç endüstrisi her geçen gün gelişirken, markalar ellerinde olan araçları elektrikli motorlara dönüştürmekte daha bir inatçı ve hal böyle olunca en çok tanınan araçlardan olan Mustang unutulamazdı. Bütün otomobil üreticilerinin son zamanlarda tek bir nokta üzerinde yoğunlaştığını ve buluştuğunu görebiliriz. Bu hiç şüphesiz geleceğin ulaşım modeli elektrikli otomobiller. Artık sokaklarda bol bol elektrikli araçlar ve hibrit araçlar görmeye başladık. 2020 yılında bu araçların zirve yapması beklenirken otomobil üreticileri daha geniş bir yelpazede hizmet vermek için var güçleri ile çalışmaktalar.

Gelecek zaman da benzinli otomobillerin yasaklanacağı bir aşikâr. Bu durumdan en çok zarar görecek otomobiller ise hiç şüphesiz devasa motorlara sahip olan klasik otomobiller. Yapılan araştırmalara göre elektrikli araçların, benzinli ve dizel otomobillerin yarattığı kirliliklerin öne geçmesinde kurtarıcı olarak görülmekte. En son olarak markaların klasiklerini dönüştürmesi adımlarını Mercedes G-Serisi ve Jaguar E-Type yapmıştı. Bunların arasına ise Ford’dan bir araç daha katıldı ve Efsane Kasa olarak adlandırılan 1967 Ford Mustang  artık elektrikli olarak yollarda yerini alacak. Geçtiğimiz kasım ayında, İngiltere merkezli bir ekip elinde tamamen elektrikli hale dönüştürülen 1967 Model Ford Mustang artık o gür sesinden uzak ve sessiz bir motorla, efsane kasasını buluşturdu.

1967 Ford Mustang Elektrikli Özellikleri

Piyasaya Aviar 67 adıyla tanıtılan projenin teknik özelliklerine bakıldığında birbirinden etkileyici rakamlar ve özellikler yer alıyor. Üzerinde bulunan farklı elektrikli motorların birleşerek ürettiği güç muazzam ve Efsane 1967 Ford Mustang modeline yakışır bir güç, tam 840 Beygir. Araç 0’dan 100’kilometre hıza sadece 2.2 saniyede ulaşabiliyor. Araç son limit hızını ise 250 Km/Sa olarak belirliyor. Tam şarj ile toplamda 500 Kilometre menzil kat etmesi ise sevenlerini en çok sevindiren yönlerinden birisi haline geliyor. Bu araç günlük kullanımın fazlasını sunarak Ford aşıklarının ayaklarını yerden kesmeye yetiyor. Gövde olarak ise eski görünümü korusa da oldukça hafif olan Aviar 67 Karbon fiber ve alüminyum olan gövdesi sayesinde fazla yük derdinden kurtuluyor. Yakında asfaltlarda göreceğimiz Aviar 67 için bizlerde oldukça heyecanlıyız.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir