Kapat
benzinli aracı hibrit araca çevirmek
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

5000 TL’ye Benzinli Aracı, Hibrit Araca Çevirmek!

5000 TL’ye Benzinli Aracı, Hibrit Araca Çevirmek!

Otomobil teknolojilerinin zirveleri yaşadığı son yıllarda elektrikli araçlar fosil yakıtlı araçların tahtını sallamayı sürdürüyor. Elektrikli araçlara eğilim gün geçtikçe daha çok artmış olsa da fosil yakıtlı araç teknolojisi çok uzun yıllara dayanan tecrübe ve alt yapı etkinliği sayesinde daha çok uzun süreler sektörde etkin olacağını kanıtlamış durumda. Böylesi gerçekleri bulunan otomobil sektöründe hali hazırda fosil yakıtlı araçların hibrit teknolojisiyle buluşturulmasına yönelik çalışmalar sonuç vermeye başladı. Uzun zamandır yakıt fiyatlarından şikayet eden otomobil sahiplerini sevindirecek güzel haber ise fosil yakıtla çalışan benzinli aracı hibrit araca çevirmek

Hibrit Dönüşümü Her Marka ve Mevzuata Uygun

benzinli aracı hibrit araca çevirmek

Hibrit teknolojisine sahip bir araca sıfır fiyatıyla sahip olabilmek fosil yakıt tüketen bir araca göre oldukça pahalıdır. Oysa bu sistemle benzinli aracı hibrit araca çevirmek 5000 TL gibi bir rakama sağlanabiliyor. İlk defa Türkiye’de uygulanan sistemle Türk bir firma benzinle çalışan aracı hibrit teknolojisi ile buluşturmuştur. Elektrikli ve hibrit teknolojili araçlarla ilgili Türkiye ve dünyada standart sağlayacak bir yasa henüz bulunmuyor. Bu nedenle aracın muayene ve kullanımında yasal bir engel yok. Tüplü araçların taşıdığı riskleri taşımayan sistemle araca entegre edilen akü kaza anında en kötü ihtimalle kırılabilir fakat patlama riski taşımıyor. Sistem sayesinde her marka ve model benzinli aracı hibrit araca çevirmek mümkün. Sistemin sağladığı avantajlar ise heyecan yaratıyor. Bunlar;

  • Hibrit araçlarda uygulanan sistemle araç şehir içi trafiğinde düşük hızlarda elektrik motorunu kullanarak yakıt tüketimini %25 ila 30 azaltıyor.
  • Tüplü araçlarla girmenin yasak olduğu otopark vb. kapalı alanlara girebiliyorsunuz.
  • Aracı şarj etmekle vakit kaybetmeyerek zamandan ve elektrik sarfiyatından tasarruf sağlıyorsunuz.
  • Sistem uygulanırken aracınızın dış görünüş ve estetiğinden bir şey kaybetmiyorsunuz.
  • Aracınız benzinle çalışırken şarj dinamosu yardımıyla ve fren balatalarına entegre edilen sistemle fren yaptığınızda bile tekerlekleriniz akünüzü şarj ediyor.
  • Aracınızın emisyon salınımını düşürerek temiz çevreye adına katkı sağlamış oluyorsunuz.
  • Aracınız az yakıt tüketen 4×4 bir araca dönüşüyor.

benzinli aracı hibrit araca çevirmek

Hibrit Dönüşüm Sistemi Nasıl Uygulanıyor?

Aracınızın öncelikle bagaj kısmına 150 kg’lık bir akü yerleştiriliyor. Benzinli aracı hibrit araca çevirmek hem ön hem de arkadan çekişli araçlara uygulanabiliyor. Aracınız ön çekişliyse arka, arkadan çekişli ise ön tekerleklere entegrasyonu sağlanabilen sistem aküden aldığı elektrik enerjisini kullanarak araca güç sağlıyor. 40 km/h hızların altında devreye girerek özellikle şehir içi trafiğinde dur kalklarda sarf edilen yakıtın deponuzda kalmasını sağlamış oluyor.

 

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir