Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 6 0

Tesla Model 3 Otopilot Geliyor

Tesla Model 3, geçtiğimiz günlerde Tesla’nın sahibi tarafından paylaşılan bir video ile birlikte gündeme oturdu. Paylaşılan videoda, otopilot sistemine sahip olan Tesla Model 3’ün arka taraftan gelen motosikletlileri fark etmesi oldukça beğeni ve hayranlık topladı.

Gündeme zaman zaman olumlu işleri zaman zaman ise olumsuz yönleri ile gelen Tesla yine gündem olmayı başardı. Tesla içerisinde yer alan AR-GE sonuçları üzerinden yeni bir araştırma sonucu ortaya çıkan otopilot oldukça somut adımlar atmışa benziyor. Geleceğin ulaşım teknolojisi olarak adlandırılan elektrikli ulaşım araçları, en iyi olmak adına firmalar tarafından her geçen gün geliştiriliyor. Tesla tarafından atılan bu otomatik pilot hareketi. Trafikte en çok mağduriyete uğrayan motosiklet sürücüleri için ise sevindirici bir adım olarak nitelendiriliyor. Son zamanlarda arama motorlarında en çok aratılan araçların başında gelen Tesla, en popüler aracı olan Model S için geliştirdiği bu otopilot sayesinde, arkadan yaklaşan motosikletin fark edilmesini sağlıyor ve erken müdahale hakkı tanıyor. Her ne kadar yılların şoförü olsanız da dalgınlık insanoğluna mahsus bir durumdur. Otopilotun ise böyle bir içgüdüsel hisleri veya dalgınlıkları bulunmuyor. %100 başarı ile motosikletin fark edilmesini sağlıyor.

Tesla Model 3 Otopilot

Sosyal medya’da Scott Kubo isimli Tesla Model  3 sahibi bireyin paylaştığı video bir gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlendi. Video’da gözlemlediğimiz kadarı ile otopilot teknolojisinin ne kadar geliştiği ve ne kadar daha gelişebileceği hakkında düşüncelerimizi daraltmamız imkansız gibi. Akan bir trafik içerisinde şeritler değiştiren bir motosikleti fark eden Tesla Model 3 tepki süresi olarak daha iyi bir noktaya gelmesi gerektiğini direk fark ettiriyor. Etrafını 360 derecelik bir açıyla tarayan oto pilot gece sürüşlerinde bile oldukça etkili bir görüş sağlıyor. Yapılan araştırmalar ve iyileştirmeler ile daha iyi bir noktaya geleceği kesin gibi. Temelleri atılan bir özelliği geliştirmek her zaman daha kolay olmuştur. Özellikle bu işi yapanlar Tesla Ar-Ge ekibi ise güvenmemek biraz zor gibi. Eminiz daha iyi işlere imza atacaklardır.

İşte Sosyal Medya’da Gezen Video;

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir