Kapat
en çok satan elektrikli araba modelleri
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

Dünyanın En Çok Satan Elektrikli Araba Modelleri

Dünyanın En Çok Satan Elektrikli Araba Modelleri

Otomobil dünyasının en gözde modelleri son yıllarda değişiklik yaşamıştır. Artık pek çok kişi araçlarının modellerini ve özelliklerini değiştirecek şekilde araçlarını değiştirmektedir. Araç değiştirenlerin dikkat ettiği konulardan bir tanesi de araçlarda kullanılan yakıt teknolojisidir. Fosil yakıt olarak bilinen benzin ve mazot gibi yakıtlar artık başka enerji türlerine yerini bırakmaktadır. Bu yakıt türlerini kullanan araçların yerine artık elektrikli ya da melez motor türlerine sahip araçlar tercih edilmektedir. Durum böyle olunca yeni araç alacak olan kişiler elektrikli araç modelleri ile ilgili olarak araştırma yapmaktadır. Yapılan araştırmalarda en çok satan elektrikli araba modelleri ile ilgili bilgiler de gözden geçirilmektedir. Yüksek satış sayısına ulaşmış olan araçlar diğer araçlara göre daha satın alınabilir olarak görülmektedir.

 

Dünya genelinde pek çok marka elektrikli araç satışı yapmaktadır. Bu araçlar arasında en çok satan elektrikli araba modelleri sırası ile şunlardır;

  • Renault Zoe
  • BMW i3
  • Nissan Leaf
  • Mitsubishi Outlander PHEV
  • Tesla Model S
  • Toyota Prius Prime

Elektrikli Arabaların Avantajları

Elektrikli arabaların çok fazla tercih edilmeye başlamasında, sunduğu avantajlar etkili olmaktadır. En çok satan elektrikli araba modelleri içerisinde bulunan araçlar tamamen elektrikli şekilde çalışan araçlar olması sayesinde oldukça ekonomik araçlar olarak görülmektedir. Yakıt olarak fosil yakıt gibi maddelerin yakılmaması sayesinde elektrikli araçlar çevre dostu olarak bilinir. Diğer araçlardan alışılan motor sesi bu araçlarda neredeyse hiç bulunmaz. Araçların bataryaları ile ilgili olarak son yıllarda yapılan çalışmalar sayesinde araçların menzilleri yeterli hale gelmiştir. Ayrıca yaygınlaşan şarj istasyonları sayesinde rahat kullanım seçeneği olarak görülmektedir. Ülkemiz dâhil birçok ülkede araçlara vergi avantajı sunulması da tercih sebebi olarak değerlendirilebilir.

en çok satan elektrikli araba modelleri

Yerli Elektrikli Otomobil Üretimi

Elektrikli arabalar ile ilgili olarak ülkemizde de üretim çalışmaları yapılmaktadır. Son birkaç yıldır hızlandırılan çalışmalar sayesinde yerli üretim elektrikli araç ile ilgili olarak sonuç alma noktasında ilerleme sağlanmaktadır. En çok satan elektrikli araba modelleri ve diğer araç seçenekleri ile ilgili olarak bilgi sahibi olan üreticiler tarafından üretilecek araçlar birkaç yıl içerisinde yollarda olacaktır.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir