Kapat
Elektrikli araba fiyatı
Eletrikli Araba Teknolojisi 3 0

Elektrikli Araba Fiyat Listesi

Elektrikli Araba Fiyat Listesi

Otomotiv sektörünün geleceği olarak görülmeye başlayan elektrikli arabalar ülkemizde ve dünyada pek çok kişi tarafından ilgi ile takip ediliyor. Otomotiv sektöründe faaliyet yürütmekte olan dev işletmelerde elektrikli arabalar konusunda yatırımlarını yapmayı sürdürüyor. Geleneksel otomobillerin yakıtlarının yüksek olması ve çevreye verdiği zararlar göz önüne alındığında alternatif olarak öne çıkan elektrikli araçlar yakın gelecekte ulaşımın en önemli taşıtları olabilecek kapasitedir. Saydığımız bütün bu nedenlerden kaynaklı olarak elektrikli araba fiyatı ne kadar sorusunu araç satın almak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Piyasada var olan elektrikli araçlara yönelen ilgiden de söz etmek gerekmektedir. İstenilen yerde şarj edilebiliyor olması ve uygun bir yakıt alarak uzun mesafe yol alabilmesi nedeniyle araç satın almak isteyen kişilerin ilgisi elektrikli araçlara yönelmiştir.

Elektrikli araba fiyatı

Piyasada Bulunan Elektrikli Arabaların Fiyatları Ne Kadar

Yukarıda bahsettiğimiz avantajlarından kaynaklı olarak elektrikli araba fiyatı hakkında insanlar bilgi sahibi olmak istemektedir. Bizde sizler için şu an piyasada revaçta olan araçların bir listesini hazırladık. İşte şu an piyasada olan elektrikli araç modelleri ve fiyatları;

 • HYUNDAI IONIQ 124 Bin TL
 • LEXUS CT 200H 160 Bin TL
 • NISSAN LEAF 29.900 Dolar
 • RENALT ZOE 130 Bin TL
 • OPEL AMPERA 100 Bin TL ila 150 Bin TL arası
 • LEXUS NX 300H 80 Bin EURO
 • KIA NİRO 124 Bin TL
 • BMW i8 828 Bin TL
 • BMW i3 191 Bin TL
 • TOYOTO YARİS HİBRİT 72 Bin TL
 • SMART FORTWO 15 Bin 400 Dolar

Şu an piyasada olan ve en çok ilgiyle karşılanan araçlar ve fiyatları bunlardır. Elektrikli araba fiyatı ne kadar diye merak eden kişilerin fikir sahibi olabilecekleri bir liste hazırlamış olduk.

Elektrikli Araba Satın Almanın Avantajları Nelerdir

Elektrikli araba fiyatı

Normal arabaların yakıtlarının pahalı olması her zaman için insanları alternatif yakıtlı araçlara yöneltmiştir. Bu sebeple elektrikli araçların üretimi ve piyasaya sürülmesinden sonra araç sahipleri bu gelişmeyi büyük bir heyecanla karşılamıştır. Elektrikli araba fiyatı hakkında ve avantajları ile ilgili olarak fikir sahibi olmak istenmiştir. Bu araçların avantajlarından bahsetmek gerekirse, ilk olarak geleneksel arabalarla kat edeceğimiz mesafeyi elektrikli araçlar sayesinde 5 ila 8 kat daha az bir yakıt harcayarak gidebiliyoruz. Elektrik kullanımından kaynaklı olarak son derece çevrecidirler. Vergi oranları da teşvikten dolayı yüzde 3’tür.

 

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir