Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 2 0

Citroen E-Berlingo

Fransız otomobil devi elektrikli ticari aracı olan Citroen E-Berlingo Multispace modelini tanıttı. Yakın zaman da Opel grubunu satın alan PSA grubu, yeni aracıyla çevreci ve ekonomik bir görünüme kavuşuyor. Tamamen elektrikli aracı olan E-Berlingo ile hafif ticari alanında atılım yapan Citroen, menzil ve hızlı şarj özelliği ile göze çarpıyor.

Citroen E-Berlingo Tasarım

İlk olarak 1996 yılında karşımıza çıkan araç, son olarak 2008 yılında görünüm değiştirmişti. Yeni E-Berlingo 4,4 m uzunluğa, 2.78 m aks aralığına sahip olmakla birlikte 675 litrelik yükleme kapasitesine sahiptir. Tasarımında bolca C3′ ten esinlenilen araç serinin klasik özelliklerini taşımaktadır. Arka bagajı açmadan cam vasıtası ile eşya yüklenebilen araçta, arka koltukların yatırılması ile 3000 litreye kadar taşıma hacmi sağlanmaktadır. Genel olarak tasarımı serilerine benzeyen araçta en önemli farklar araç içerisinde ortaya çıkmaktadır.

Citroen E-Berlingo’ da elektrikli park freni, 7″ dokunmatik ekranı, 3 boyutlu navigasyonu, zengin içerikli multimedya ekranı, akıllı şarj istasyonu ile 19 farklı sürüş destek sistemiyle ön plana çıkmaktadır. Anahtarsız giriş sistemi, şerit takip sistemi, trafik işaretlerini algılama, hız sabitleme, yokuş kalkış desteği ve 180 derecelik kamerası ile birçok farklı donanıma sahiptir. 5 kişilik taşıma kapasitesi bulunan araç, Retro görünümüyle menzil sıkıntısını kapatıyor.

Citroen E-Berlingo Motor ve Batarya Özellikleri

E-Berlingo’ da 66 beygir güç ve 200Nm tor üreten elektrikli motor yer almaktadır. 22.5 kWh’ lık 2 adet lityum pile sahip araç 170 km mesafe kat edebiliyor. Şehir içi ulaşım konusunda ideal olan araç 15 dakikalık hızlı şarjı ile bataryanın %50 sini doldurabiliyor. Yarım saatlik hızlı şarj ile %80 doluluğa sahip araçta pil bakımları 100 bin kilometre ve 8 yıl garanti altındadır.

İlk bakım aracın alındıktan 40 bin km sonrası yapılmakta ve 2 yılda bir tekrarlanmaktadır. Genel şarj süresi 15 saat süren Citroen E-Berlingo, şehir içi hafif ticari olarak kullanımı ile oldukça faydalı olacak gibi duruyor. Arka alt kısımda bulunan bataryası depo alanından yer çalmıyor ve akıllı telefon desteği ile araç içi sıcaklığı ve şarj yüzdesini kontrol edebiliyorsunuz.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir