Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

Citroen E-Mehari

Fransız Otomobil devi Citroen %100 elektrikli aracı olan Citroen E-Mehari adlı aracını 2018 yılında yeniden makyajlanarak karşımıza çıkardı. Geçmişten bolca iz taşıyan EV modeli tavan kısmının kapatılması ile soğuk havalara karşı sorun olmaktan çıkıyor. Sınırlı olarak sunulan performansın tamamen standart hale getirildiği araç tavan ve kokpit değişiklikleriyle kendini büyük ölçüde yenilemiş.

Farklı deneyimler yaşamak isteyen kullanıcıların ilgisini çeken araç, 4 kişilik cabriolet yapısı, tasarım ve ekipman çeşitliliği ile büyük bir sıçrama gerçekleştirmiş. Aile arabası görünümünün yanı sıra, sportif tasarımıyla da dikkat çeken araç kolay giriş fonksiyonu ile daha rahat ve modern bir görünüme kavuşmuş.

Post-production : Astuce Productions

Citroen E-Mehari Tasarım

Şık ve çağdaş tasarımının yanında fonksiyonelliği ve rahat konforuyla ön plana çıkmaktadır. Corrages moda evi ile birlikte tasarlanan araç, iç tasarımında gövde renginde konsolu, yeni koltukları ve konsol kısmında eşya saklama alanı ile kendini geliştirmiş. Bej ve turuncu döşeme rengi kullanılan araçta, 4 adet hava yastığı ve çelik çatı barları bulunmaktadır.

İlk versiyon E-Mehari’ ye göre oldukça modern bir görünüme kavuşan aracın tasarımında C4 Cactus modelinden esinlenilmiş. Citroen E-Mehari Plastik gövde parçaları ve alaşım jantlara sahip araç, çıkarılabilir tavanı ve gümüşi sütunları ile dikkat çeken tasarımlara yer veriyor. Termal ve akustik izolasyon ile karşımıza çıkan araç güçlendirilmiş korozyon önleyicilere sahiptir.

Yükseklik ayarlı ön koltukları ve arka koltuklara kolay ulaşımı sağlayan Easy-Entry sistemi bulunan araç su geçirmez koltukları ve yer paspaslarıyla aracın içini de su ile yıkama imkânı sağlamaktadır. Boş ağırlığı 1483 kg olan araçta emniyet kemeri uyarı sistemi bulunmakta ve araç 4×2 çeker olmak üzere piyasaya sunulmuştur.

Citroen E-Mehari Motor Özellikleri

            Citroen E-Mehari su geçirmez koltukları ve sökülebilir tavanı ile ön plana çıkıyor. Araç yenilenen motoru ile sürüş mesafesini ve sürüş gücünü arttırmış.

-67 Beygir güç ve 166 Nm tork üreten araçta, 0-100 km arası hızlanmaya 7.3 saniyede ulaşmaktadır. Maksimum hızı 110 km/sa. Tek şarj ile 200 km mesafe kat edebiliyor ve bataryası 8 saatlik şarj süresi ile doldurulabiliyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir