Kapat
Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar
Elektrikli Araba Haberleri 1 0

Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar

Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar

Paris İklim Anlaşması ile elektrkli arabalar hem çevre dostu olması hem de yüksek enerji verimliliği sebebiyle kullanılmaya başlanmıştır. Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar noktasında bilinmesi gereken hususlar vardır. Elektrikli ürün modelleri ile ilgili olarak araştırma yapan kullanıcıların aklına ilk gelen sorulardan birisi olan şarj etme olayında aracın elektrik olan her yerde şarj olması büyük avantaj sağlamaktadır. Elektrikli araba modellerinde aracın şarj olma süresi üzerinde iki faktör önemli rol üstlenmektedir. Bunlar;

  • Arabanın şarj edileceği yerdeki elektrik sisteminin sahip olduğu güç bu etkenlerden birisi olup kapasitesi yüksek bir şarj istasyonunda aracı kısa süre içerisinde şarj edebilmek mümkün hale gelmektedir.
  • Bir diğer etken ise Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar hususunda aracın şarj olabilmesine imkan veren ekipmanın sahip olduğu alım gücü olarak karşımıza çıkmaktadır. Güçlü ekipmanlar sayesinde hem zaman hem de bütçe tasarrufu elde edebilmek mümkün olmaktadır.

Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar

Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar Hususunda Etkili Olan Parametreler

Satın almak veya kullanmak istediği ürünle ilgili olarak Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar hususunda çeşitli araştırmalar yapan kullanıcılar için harcanması gereken bütçe hususunda etkili olan parametreler bulunmaktadır. Şarj istasyonuna getirilip elektriğe bağlanan aracın kullanılacak elektriğin %100’ünü bataryaya doldurması mümkün değildir. Bu noktada aracın sahip olduğu enerji kapasitesi ve verimlilik unsurları ön plana çıkmaktadır. Verimliliğin %90 seviyesinde yer alması günümüz koşulları itibari ile ideal olarak kabul görmektedir. Aracın sahip olduğu güç ve şarj etme noktasında devreye giren ekipman şarj gücü de şarj işleminin süresini ve harcanması gereken bedeli değiştiren parametreler arasında kendine yer edinmektedir.

Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar

Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar Noktasında Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar

Aboneliğin içinde bulunduğu tarife şekli, ödenmesi gereken vergiler ve elektrik bedellerine yansıtılan diğer tutarlar ya da zamlar Elektrikli Bir Araba Şarj Etmek Ne Kadar Tutar noktasında harcanması gereken bedeller üzerinde değişiklik meydana getirmektedir. Ev ve iş yeri ortamında tam dolu bir batarya ile gerçekleştirilecek dolum işlemleri için %90 oranında verimlilik elde edildiği unutulmamalıdır. Buna göre hesaplamalar yapılmalıdır. Takılacak prizin sahip olduğu güce bağlı olarak şarj etme süresi farklılık arz edebilmektedir. Elektrikli aracı şarj etme noktasında karşılanması gereken maliyetler üst noktalara çıkabilmektedir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir