Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

Lexus CT200H İncelemesi

Japon otomobil devi Toyota’ nın Amerika’ da kurmuş olduğu Lexus CT200H modeli ile kompakt sınıfa girmiş bulunmakta. Ülkemizde satışa sunulan C segmenti araçlara rakip olarak giren araç, 2017 yılında makyajlanarak yeniden piyasaya sunulmuştur.

Lexus CT200H Tasarım

Dış tasarımında her Lexus aracında olduğu gibi kontrolsüz kullanılan eğimleri ile göze çarpmaktadır. Ön kısmında diğer modellere benzer ızgarası bulunan araç, ızgara üstündeki gümüş çizgilerle görünümünü biraz daha güzelleştirmiştir. Spor hybrid felsefesini benimseyen Lexus, Ct200H modelinde de bu felsefesini sürdürmeye kararlı gözüküyor. Kaslı kaputu ve LED far grubu ile sportif bir tampona sahip araç, içeri gömülen sis farları ve çevresinde bulunan siyah kenarlıkları ile göze çarpmaktadır.

Araç içi tasarımda yumuşak ve plastik dokuya alüminyum süslemeler eşlik etmektedir. 7″ bilgi-eğlence sistemini 10,3″ ile güncelleyen araç, ısıtmalı ve hafızalı ön koltukları, akıllı giriş sistemi, Mark Levinson imzalı 12 hoparlörlü ses sistemi ve premium navigasyon sistemine sahiptir. Bol düğmeli bir iç kabine sahip araç, eşsiz tasarımı ve konforu ile ilgi çekmektedir.

Donanım açısından üst paketlerde farkını ortaya koyan Lexus CT200H, kaliteli deri ve ahşap iç kaplamaları ile aracı sanki kendinize özel yaptırtmış gibi hissedeceksiniz. 6 farklı süsleme seçeneği bulunan araç, çok fonksiyonlu direksiyonu ve metal gaz-fren pedalları ile dikkat çekmektedir. Araçta çok bölgeli dijital klimanın yanı sıra 6 hava yastığı, Abs, Esr, Lastik basınç kontrol sistemi, yokuş kalkış desteği, yağmur sensörü, katlanan yan aynaları ve Usb-bluetooth bağlantısı noktasına sahiptir.

CT200H 4.35 mm uzunluğa, 1.765 mm genişliğe ve 2.600 mm aks aralığına sahip olmakla birlikte, yerden yüksekliği ise 1.45 mm’dir. Aracın boş ağırlığı 1790 kilogram olmakla birlikte, 275 litre bagaj hacmi bulunmaktadır.

Lexus CT200H Motor Özellikleri

Elektrik seçenekli benzinli 1,8 litrelik atmosferik benzinli motora sahip olan araç, 134 beygir güce ulaşabilmektedir. Maksimum hızlanması 180 km/ saat olan araç, 0-100 km arası hıza 10,3 saniyede ulaşmaktadır.

Önden çekişli olan araç 4 silindirli olmakla birlikte yakıt tüketimi şehir dışında 3,5 litre, şehir içinde ise 3,6 litredir. Ayrıca aracın 454 litre benzin deposu bulunmaktadır. Sunduğu konfor ve yakıt tüketimi ile rakiplerinin önüne geçen Lexus CT200H, gayet tatmin edici bir performans ve sürüş desteği sunmaktadır.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir