Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 3 0

2019 Hyundai Ioniq Ses Tanıma Teknolojisi İle Geliyor

2019 yılında piyasaya sürülen Hyundai İoniq modelleri, motor seçenekleri olarak Hybrid, elektrikli ve Plug-in Hybrid olarak satışa sunulacak. Bunlardan farklı olarak 2019 model Hyundai İoniq Ses Tanıma Teknolojisini de araçlarına ekledi.

Kore merkezli üretici; Hyundai markasının elektrikli araçlar piyasasında en önemli kozu olan İoniq modelidir. 2019 yılında daha fazla özellik ve güçlü güncellemeleri beraberinde getirdiğini kayıt etti. 3 farklı motor seçeneği ile satışa çıkarılan araç için, güvenlik paketleri ve bilgi eğlence alanlarında oldukça radikal güncellemeler olduğunu belirtti. Gelin 2019 Hyundai İoniq modeli için yapılan önemli güncellemelere beraber göz atalım.

2019 Hyundai İoniq Güncellemeleri

İlk detaylara baktığımızda göze çarpanlar; 2019 Hyundai İoniq modeli için otomatik uzun farların eklendiği ve bunun yanı sıra sürücü uyarı alarmı olduğu. Bunlara ek olarak, Ioniq hybrid modeli için 2018 yılında; ek özellik paketi olarak satılan bazı özelliklerde 2019 yılında aracın standart paketinde yer alacak. Bunlar başlıca; şerit takip asistanı, adaptif hız kontrolü ve otomatik acil fren sistemi.

Araç için yapılan iyileştirmeler arasında; navigasyona sahip paketlerde, araç navigasyonu yapılan iyileştirmeler ile daha iyi çözümler üreterek, daha iyi direktifler verebilecek. Bu iyileştirme teknolojisinde bulut tabanlı ses tanıma teknolojisi bulunacak. Elektrikli modelleri için şarj esnasında blue link teknolojisi ile; aracın ne kadar şarj olduğu, ne kadar süresi kaldığı gibi bilgiler uzaktan takip edilebilecek hale getirildi. Blue link teknolojisi ile birlikte 2019 Hyundai İoniq modellerinde; ses ile hedef varış teknolojisi, aracın klima sistemini uzaktan kontrol edebilme, kapıları uzaktan açıp kapatma, araç bulma ve yol asistanı gibi birçok teknoloji kontrol altına alınabilecek.

2019 Hyundai İoniq modellerinde motorlarda da iyileştirmeler yapıldı. Hybrid ve Plug-in hybrid motorlarda 1-5 beygirlik 1.6 Litrelik benzinli motorlar kullanılmaya başladı. Bu motorların ilk serisinde 43 beygir elektrikli ve 1.56 kWh lık batarya bulunmaktaydı. İkincisi ise 60 beygeir güç üretirken 8.9 kWh lık batarya paketine sahip oldu. Bu modellerde standart 6 ileri DCT şanzıman yer alıyor.

2019 Hyundai İoniq model araçlarda artık showroomlarda yerlerini aldı ve kullanıcısını bekliyor. Ülkemizde %100 elektrikli modeli maalesef satışa sunulmadı. Sadece Hybrid motor seçeneği bulunan bayilerden, Elite Plus adında tek bir standart donanıma sahip araçları alabilmemiz mümkün görünüyor. Aracın şu an satış fiyatı ise 170bin Türk Lirası olarak belirlendi.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir