Kapat
Elektrikli otomobil fiyatları ne kadar
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

Elektrikli Otomobil Fiyatları Ne Kadar

Elektrikli Otomobil Fiyatları Ne Kadar?

Elektrikli otomobiller, her geçen gün artan popülerliğe sahip olan araçlardır. Elektrikli otomobil fiyatları ne kadar sorusu tüm dünya genelinde otomobile ilgi duyan kişilerin sorduğu sorular arasında yer alır. Fosil yakıtlarının miktarının dünya genelinde azalması ve bu yakıt türlerinin çevreye olan olumsuz etkisi nedeni ile tüm dünya yeni araç tasarımları yapmaya başlamıştır. Elektrikli otomobiller ile ilgili tasarım çalışmaları bu dönemde hız kazanmıştır. Batarya teknolojilerinin gelişmesi ve araçların menzillerinin artması sonucunda yollarda çok daha fazla elektrikli otomobil görülmeye başlamıştır. Ekonomik bir araç sahibi olmak ve eski arabasını değiştirmek isteyenler elektrikli otomobil fiyatları ne kadar sorusuna cevap aramaya çalışmaktadır. Elektrikli otomobillerden en fazla tercih edilen birkaç tanesinin fiyatı şu şekildedir;

  • BMW i3: 286.400 – 305.500 TL
  • Renault Zoe: 129.000 – 199.000 TL
  • Nissan Leaf: 30.000 $ ( Yurtdışı fiyatı )
  • Renault Twizy: 65.000 TL
  • Hyundai Inıoq: 124.000 TL
  • Opel Ampera-e: 100.000 – 150.000 TL
  • Toyota Prius: 44.900 Euro ( Yurtdışı fiyatı )
  • Tesla Model X: 140.000 – 185.000 Euro
  • Tesla Model S: 120.000 – 305.000 Euro

Elektrikli otomobil fiyatları ne kadar

Elektrikli Otomobil Neden Alınır?

Elektrikli otomobillerin adından son yıllarda oldukça fazla söz ettirmesinde sağladığı avantajlar etkili olmaktadır. Otomobilini değiştirmek isteyenler için ilk sıralarda elektrikli araç seçenekleri bulunmaktadır. Bu durumun en önemli etkeni ekonomik olmasıdır. Elektrikli otomobil fiyatları ne kadar sorusunu soranlar ilk satış fiyatı olarak yüksek fiyatlar ile karşılaşsa da daha sonra yakıt ile ilgili sağlanan ekonomi bu araçların tercih edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra elektrikli otomobillerin en önemli özelliği olarak çevreci araçlar olması görülmektedir. Araçların karbondioksit salınımının düşük olması sayesinde tercih edildiği bilinmektedir.

Elektrikli otomobil fiyatları ne kadar

Yerli Elektrikli Otomobil ve Tahmini Fiyatı

Ülkemiz elektrikli otomobil üretimi konusunda büyük ilerleme sağlamış durumdadır. Uzun dönemdir araçlar ile ilgili tasarım ve üretim sistemleri çalışmaları yürütülmektedir. Bu çalışmaların sonunda araçlar üretim aşamasına kadar ulaşmıştır. 2020 yılı itibariyle araçların seri şekilde üretilmesi çalışmaları devam etmektedir. Üretilecek olan elektrikli otomobil fiyatı ne kadar sorusunu merak edenler için tahmini olarak 200.00 TL civarı olacağı düşünülmektedir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir