Kapat
Elektrikli otomobil satışı
Eletrikli Araba Teknolojisi 2 0

Elektrikli Otomobil Satışlarında Artış

Elektrikli Otomobil Satışlarında Artış

Günümüz teknolojinin oldukça ileri bir seviyeye ulaştığı dönem olarak bilinmektedir. Bilgisayar teknolojileri ile birlikte farklı alanlarda ilerleme sağlanmıştır. Teknolojinin kullanıldığı alanlardan birisi de otomobil üretim alanıdır. Otomobiller ile ilgili olarak yapılan en köklü teknolojik değişiklik yakıt sistemleri ile ilgili olarak yapılmıştır. Önceki dönemlerde otomobillerin motorlarının çalışması ve hareket etmesi için kullanılan fosil yakıtlar günümüzde sorunlu olarak görülmektedir. Çevreye olan olumsuz etkisi ve miktar olarak azalan bir durum olması nedeni ile fosil yakıtların yerine yeni yakıt türleri kullanılmaya başlanmıştır. Elektrikli otomobil satışı ile ilgili olarak görülen artış bu noktada kendisini göstermeye başlamıştır. Araçların içerisinde kullanılan elektrik motoru sayesinde doğa dostu ve ekonomik şekilde araç kullanmak mümkün olmaktadır. Çok eski dönemlerde başlayan elektrikli otomobil üretme çabaları, araçların menzilinin kısa olması nedeni ile başarısız olmuştur. Ancak 1990 ve sonrasında bataryalar ile ilgili yapılan çalışmalar ile araçların menzili tek batarya ile beş yüz kilometreye kadar çıkmıştır. Bu başarılı batarya çalışmaları elektrikli otomobil satışı ile ilgili artış sağlamıştır. Geçtiğimiz yıla göre ülkemizde ve dünya genelinde elektrikli otomobil satışında iki kata kadar artış yaşanmıştır. En fazla elektrikli otomobil satışı yapılan Çin ve Amerika başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde bu konuda gelişmeler görülmektedir.

Elektrikli otomobil satışı

Elektrikli Otomobiller Neden Çok Tercih Ediliyor?

Elektrik ile çalışan otomobiller pek çok konuda avantaja sahiptir. Bu avantajlar sayesinde elektrikli otomobil satışı bakımından artış oranı her geçen gün yükselmektedir. Elektrikli otomobillerin sağladığı avantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Elektrikli araçlar, yakıt maliyeti bakımından oldukça ekonomiktir.
  • Elektrikli araçları ile ilgili şehirler arası yollarda dahi şarj üniteleri bulmak mümkün hale gelmiştir.
  • Elektrikli araçlar oldukça çevreci bir sistem olarak üretilmektedir. Karbondioksit salınımı konusunda en ideal sistem olarak tavsiye edilmektedir.
  • Elektrikli araçlar oldukça sessiz çalışan motor sistemine sahiptir.

Elektrikli otomobil satışı

Yerli Elektrikli Otomobillerin Üretim Durumu

Elektrikli otomobiller ile dünya genelinde yaşanan gelişmeler, ülkemizde de hareketliliğin oluşmasını sağlamıştır. Elektrikli otomobil satışı ile ilgili artış oranı geçtiğimiz yıla göre iki kat iken ilerleyen dönemlerde daha fazla olacağı düşünülmektedir. Bu etki sayesinde elektrikli yerli otomobil üretimi hız kazanmıştır. Tasarım ve üretim sistemi bakımından tamamlanan süreç sonrasında ilk örnek olarak üretilen araç birkaç yıl içerisinde seri üretime geçecektir.

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir