Kapat
Elektrikli otomobil teknolojisi
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

Elektrikli Otomobil Teknolojisi

Elektrikli Otomobil Teknolojisi

Yakın gelecekte otomobil ve vasıta alışkanlıklarımızı tümüyle değiştirecek olan bir teknoloji otomobil dünyasında yerini aldı. Bu yeni teknolojinin adı elektrikli otomobil teknolojisi. Bildiğimiz büyük otomobil markalarının bir çoğununun elektrikli modellerini artık sık sık, yollarda ve sokaklarda görüyoruz. Dünyaca ünlü otomobil ve motorlu vasıta üreticisi fabrikalar iyiden iyiye üretimlerini bu alana kaydırırken, yeni otomobil üreticileri de bu alanda kendilerine yer bulmaya çalışıyor. Elektrikli otomobil teknolojisi, fosil kaynaklı yakıtları; benzin, motorin ve LPG gibi yakıtları kullanmıyor Üreticiler, doğaya ve havaya zarar vermeyen ve yakıt masrafını en aza indiren elektrikli araçları kullanıcıların zevkine sunuyor.

Elektrikli otomobil teknolojisi

Yenilik ve Teknoloji Bir Arada

Otomobil markaları bu yeni tip araçlarda hem elektriği hem de en son teknolojiyi kullanıyor. Elektrikli otomobil fiyatlarının diğer fosil kaynaklı yakıtlı araçlara nazaran biraz daha pahalı olmasının sebeplerinden birisi de bu araçlarda kullanılan yüksek teknoloji. Elektrikli otomobil teknolojisi yapay zeka ve innovasyonu en üst seviyede kullanarak otomobil dünyasına yeni bir soluk kazandırıyor. Elektrikli otomobil teknolojisi yalnızca otomobillerle sınırlı kalmıyor. Dünyaca ünlü otobüs ve kamyon üreticileri elektrik ile çalışan otobüs ve kamyonları çok kısa zamanda yollarda göreceğimizin işaretlerini de veriyorlar.

Elektrikli Otomobil Modelleri

Normal yakıtlı araç piyasasında yaşanan rekabetin aynısı, elektrikli araç piyasasında da yaşanıyor. Markalar birbiri ardına elektrikli araçlarını piyasaya sürerek rekabetlerini bu alanda da canlı tutuyor. Yakın gelecekte, insanların tercihlerinin bu elektrikli araçlar olacağından emin olan üreticiler ARGE çalışmalarına son sürat devam ederek en iyisini yapma yolunda yarışıyorlar. Şimdi piyasadaki elektrikli otomobil örneklerine göz atalım.

Renault Zoe:

  • Renault’un %100 elektrikli olarak ürettiği araç 65 Kw motora sahip. Bu motor 88 bg güç üretiyor ve çok kısa bir sürede 220 nm tork üreterek araca güç sağlıyor.
  • Şehir içi trafiğinde sizi hiç zorlamayacak olan Renault Zoe, 0 km. den 50 km. ye yalnızca 4 saniye gibi bir sürede çıkıyor.
  • Elektrikli otomobiller de sıklıkla kullanılan mavi renkleri Renault bu modelinde farlarda led rengi olarak kullanmış.

Elektrikli otomobil teknolojisi

BMW i3

  • BMW’nin yeni elektrikli konsept aracı i3 uzun şarj ömrü ile dikkat çekiyor.
  • Bunun yanında hızlı, 40 dakika gibi bir sürede bataryalarının şarj edilmesi ise kullanıcılarına ayrı bir avantaj sağlıyor.
  • 0 dan 100 km. ye 7,3 saniyede çıkan BMWi3 300 km. kesintisiz menzile sahip bir araç. İ3 ün elektrikli motoru 170 bg güç ve 250 nm tork üretiyor.
  • i3 te farklı bir teknoloji geliştirerek bataryaları azaldığında devreye giren Range Extender sistemi ile menzili 30km. daha uzatabiliyor.
Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir