Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

Jaguar i-Pace Kullanım Özellikleri

Jaguar i-Pace Kullanım Özellikleri

Jaguar markası 80 yılı aşkı bir süredir her duyuya ve herkese hitap etmeyi başaran otomobiller üretmiştir. Elektrikli otomobillerde de Jaguar aynı başarısını sürdürmeye devam ediyor. Jaguar i-pace elektrik enerjisi ile yürüyen bir spor otomobildir. Jaguar i-Pace elektrikli otomobilinin motoru 400 beygir gücündedir. Yerleşik olan 4 çeker özelliğinden kaynaklı olarak da 100 kilometre hızına yaklaşık 4,8 saniyede ulaşmaktadır. Bu aracın batarya gücü 90 kWsa’dır. Bataryası tasarlanırken kullanım ömrünün devamlı ve uzun olabilmesi istenmiştir. Batarya konulduğu yer itibari ile de bu araca düşük bir seviyede olan ağırlık merkezi kazandırmıştır. Bu özelliği sayesinde tam anlamı ile bir sürücü otomobiline dönüşmüştür.

Neden Jaguar i-Pace

Bu aracın tanıtımı yapıldıktan sonra adeta teknoloji ve otomobil tutkunlarını büyüledi. Jaguar i-Pace elektrikli aracı dışarıdan bakıldığında kompakt ebatlara sahiptir. Fakat iç kısmı son derece rahat ve geniştir. Aracın yükleme alanı arka koltukların arkasına bulunmaktadır. Bu alanın hacmi ise 656 litredir. Bu araç için yapılacak en net özelliklerini şu şekilde belirtebiliriz; sorunsuz, konforlu ve temizdir.

Bu otomobilin bataryası ise ön tekerlek çamurluğunun hemen arka bölümünde bulunur. Fişli olan şarj noktası vasıtasıyla şarj edilebilmektedir. Şarj etme işlemine başladığınızda gönül rahatlığı ile aracınızı şarj olması için bırakabilirsiniz. Zira Jaguar i-Pace tamamen şarj olduğunda şarj işlemi de otomatik olarak durmaktadır. Ayrıca aracınızı karda ya da yağmuru havalarda da park halindeyken şarj etmek güvenlidir. Aracın şarj sistemi bütünüyle kendi içine kapalı devre olmasından kaynaklı hiçbir sıkıntı çıkmaz. Bu kadar özelliğinin yanı sıra bu aracı bir kez satın aldığınızda yakıt tasarrufuna sunacağı katkının muazzam olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda çevreye zarar vermediği için de son derece çevreci bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Jaguar i-Pacenin Bazı Teknik Özellikleri

Kullanımı son derece keyifli olan Jaguar i-Pace17 aynı zamanda farklı bir sürüş deneyimi de yaşatmaktadır. Çalışması gürültüsüz ve sessizdir. Dilerseniz bu elektrikli otomobilin birazda teknik özelliklerine bakalım.

Aracın sahip olduğu boyutlar şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bagaj hacmi (litre) 638 – 656
  • Kaldırımdan kaldırıma dönme çapı (m) 11,98
  • Tam yükle yerden olan yüksekliği (mm) 142
  • Toplam uzunluğu (mm) 4.682
  • Aks aralığı (mm) 2.990
  • Toplam yüksekliği (mm) 1.565
  • Aynalar katlanmış olarak toplam genişlik (mm) 2.011
  • Aynalar dâhil toplam genişlik (mm) 2.139

 

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir