Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 1 0

Peugeot Hybridler Cenevre’de

Geçtiğimiz yıl 82. Si düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda boy gösteren bir markada Peugeot 208 oldu. Peugeot’un 5 farklı yeni modeli ile boy gösterdiği Cenevre Fuarı, Peugeot için dünya prömiyeri oluyor.

Peugeot Hybrid otomobillerin yer aldığı Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Peugeot 208, 508, Hybrid4, 4008 ve Yeni partner ve expert modelleri boy gösterdi. Bu modelleri 2012 yılındaki yaptığı atakla piyasaya sunan Pejo 2018 yılında bu atağının meyvelerini yemeye devam ediyor. Peugeot Yeni Doğuş adı verdiği otomobili yeni 208 ile dillerden düşmüyor. Yarattığı Hybrid ve Hybrid4 teknolojileri ile çevreci ve gam yükselişli otomobilleri dünya piyasasına kavuşturan marka, bu yönde liderlik vazifesini üstlenmeye çalışıyor.

Stant boyutu tam 2700 metre kare olarak ayrılan Peugeot gelen 700bin kişilik ziyaretçi gurubundan oldukça fazla ilgi görmeyi başardı. Stantlarında tam 30 farklı araç bulunan Peugeot markasında en çok ilgiyi yeni 208 gördü.

Peugeot 208 Yeni Doğuşu

Son 30 yıllık dilimde tam 15 milyon üretim bandına ulaşan  markanın “200 serisi” araçları başta olmak üzere birçok farklı model ile yolculuğuna devam ettiği belirtilirken. Araçlar içerisinde temel direğin Peugeot 208 olduğu öne sürülüyor. Kendi segmentinin hatlarını ve kodlarını baştan yazan yeni 208, bu atılımla Avrupa liderliğini yeniden ele almak istiyor.

Araç uzunluk olarak 3,96 metre olurken düşük ağırlığı ile dikkatleri çekiyor. Araç içerisinin rahatlığı da beklenenin üstünde. Yeniden tasarlanmış estetik görünümü ve farklılaşan karoserlerin dinamizmi tasarım bakımından Yeniden Doğuş demeyi başarmış.

Araç içerisinde tamamen yenilenmiş bir kokpit yer alıyor. Sürücü ağırlıklı bir tasarım yapılmış. Dokunmatik geniş ve son teknoloji ekran, bu ekrana göre dizayn edilmiş gibi duran bir konsol ve mükemmele yakın bir ses yalıtımına sahip. 10 Adet farklı motor gücü ile satışa sunulan geniş ürün yelpazesi, bu motorlar arasında yer alan ve en çok dikkat çeken e-HDİ motor gamı ve üç silindire sahip Hybrid motorların ilk defa uygulanması.

Kısaca olayı özetlememiz gerekirse Yeniden Doğuş Projesi içerisinde Peugeot markasının tüm bilgi birikimi ve yılların deneyimini tamamen incelemeniz mümkün görünüyor. Araç için güvenlik derecesinde en üst düzey aktif ve pasif teknolojiler kullanılmış. Araç için Peugeot’da fazla karşılaşmadığımız park asistanından başka birçok farklı donanıma da yer verilmiş. Bütün bu ek özellikler bir araya geldiğinde hiç şüphesiz bu konsept Peugeot için yeniden bir doğuş.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir