Kapat

En Etkili Elektrikli Otomobil Performanslar

En Etkili Elektrikli Otomobil Performanslar

Teknoloji her alanda olduğu gibi otomobil sektöründe de önemli değişiklikler yaşanmasını sağlamıştır. On yıl öncesine göre otomobiller ile ilgili olarak pek çok değişiklik görülmektedir. Ancak görülen en köklü değişiklik otomobillerin hareket ettirilmesinde kullanılan sistemler ile ilgilidir. Daha önceleri tasarlanmış olan otomobillerin motor sistemi benzin gibi akaryakıtlar ile çalışmak üzere geliştirilmiştir. Ancak bu yakıtlar hem doğaya zarar vermekte hem de günden güne azalmaktadır. Bu sorunlara karşı tasarımcılar elektrikli otomobil üretimine ağırlık vermeye başlamıştır.

elektrikli otomobil performansları

Otomobillerin ilk üretildiği dönemlerde üreticiler elektrikle çalışan araç tasarımı yapmaya çalışmıştır. Ancak performans ve menzil bakımından sorun yaşanması günümüze kadar beklenmesine neden olmuştur. Günümüzde otomobiller tasarlanırken performans önemli bir nokta olarak görülmektedir. Yeni elektrikli araçların özellikleri içerisinde dikkat edilen performans ve sahip olduğu teknoloji bulunmaktadır. Bu noktalar düşünülerek elektrikli otomobil performansları bakımından şu şekilde sıralanabilir;

  • Tesla Model S: En uzun menzile sahip elektrikli otomobildir. Özel donanım ile beş yüz kilometreden fazla menzile sahip olur. Yüksek teknolojisi ile elektrikli otomobil performansları bakımından en üst sırada bulunur.
  • Tesla Model 3: Hem tasarım hem de ekonomi sunan bir Tesla modelidir. Standart batarya ile üç yüz elli kilometreye yakın menzile sahiptir.
  • Tesla Model X: Arazi aracı olarak tasarlanmış bir elektrikli araçtır.
  • ChevroletBolt: Ekonomi ve tasarruf sunan bir modeldir. Dört yüz kilometreye yakın menzili tek şarj ile sunar.
  • Jaguar I-Pace: Lüks model araçlarda elektrik motoru isteyenlere uygun model olarak bilinir.

Elektrikli Otomobil Avantajları

elektrikli otomobil performansları

Elektrikli otomobiller pek çok konuda sunduğu avantaj ile dikkat çekmektedir. Geçmişte elektrik motorları çok kısa menzil sunmaları nedeni ile tercih edilmemiştir. Ancak günümüzde elektrikli otomobil performansları oldukça yüksektir. Bu da ekonomi ve yüksek performansı bir arada sunma avantajı oluşturur. Elektrik kullanılan motorlar oldukça çevrecidir.Bu sayede vergi avantajı sağlamaktadır.

Yerli Elektrikli Otomobil Üretimi

Ülkemiz elektrikli otomobil konusunda büyük atılım gerçekleştirmektedir. Yerli tasarım ve üretim şeklinde gerçekleştirilecek işlemler son yıllarda hız kazanmıştır. Elektrikli otomobil performansları ve tasarımları konusunda diğer ülke araçları kadar dikkat çekici özellikler sunulmaktadır. Bu araçlar ile hem çevreci hem de şık araçlar kullanılabilecektir.

Share Button

VW e-Up Görücüye Çıktı

 0

Ülkemizdeki Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

 0

Türkiye’nin İlk Elektrikli Taksisi

 0

 Türkiye’de Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir