Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 2 0

TOYOTA RAV4

Japon otomotiv devi Toyota, dünya üzerinde hybrid araç sektörünün öncülerinden olmakla birlikte bu alanda sürekli yaşattığı yenilikler ile göze çarpıyor. 1994′ ten beri hayatımızda olan RAV4 modelini hybrid olarak güncelleyen Toyota Rav4, New York otomobil fuarında duyuruldu ve pariste piyasaya sunuldu. İlk hybrid kompakt Suv’u Raw4 olan Toyota bu model ile dünya üzerinde satış rekorları kırmaktadır. Boyutları daha da büyüyen araç daha sportif ve daha yenilikçi bir görünüme kavuşmuş.

Toyota Rav4 Tasarım

Toyota Rav4, aracın ön kısmında bulunan keskin LED farları, geniş ve krom çizgi ile 2 parçaya bölünen ızgarasıyla dikkat çekiyor. Rav4 ön plana yerleştirilen araç logosu, geniş ve uzantılı ızgarası, ön tamponda bulunan uzantılara yerleştirilen derin sis farları ile fark edilecek derecede yenilikler yaşamış. Güçlü ve baskın ön kısmının yanında 17 inçlik ve 18 inçlik alaşım jantlarıyla güzelleştirilen araç, arka kısmında LED stop lambaları ve heybetli duruşuyla göz çarpmaktadır. Ayrıca yeni Rav4 9 farklı renk seçeneği ile satın alınabilecek.

İç tasarımında yenilikçi bir duruş sergileyen Rav4, 4.2″ bilgi görüntüleme ekranı, 7″ dokunmatik multimedya ve navigasyon sistemi ile tasarlanmış. Vites kolu çevresi, gösterge paneli ve orta konsol kısmındaki mat-gümüş kaplamaları ve aydınlatma sistemiyle yenileniyor. Çok sayıda eşya gözü bulunan araçta vites ön ve arka kısmı olmak üzere 2 adet bardaklık bulunmaktadır. Arka koltuklardaki geniş diz mesafesi ve baş mesafesinin yanında Rav4 567 litre bagaj hacmine sahiptir. Ayrıca arka kısımdaki koltukların katlanmasıyla bagaj hacmi 1630 litreye kadar yükseltilebilmektedir.

            Toyota Rav4 elektrikli ön koltuklarının yanı sıra, elektronik park frenine, 800 watt JBL ses sistemine sahiptir. Güvenlik paketi olarak yaya algılama, acil frenleme, hız sabitleyici, şerit takip sistemi, trafik işaretleri algılama sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve trafik asistanı hizmetleri de sunmaktadır. Opsiyona bağlı olarak kablosuz şarj özelliği bulunan araçta, yokuş kalkış desteği ve araç denge kontrol sistemi de bulunmaktadır.

Toyota Rav4 Motor Özellikleri

2 farklı motor seçeneği ile Ülkemizde satışa sunulan araç, iki seçeneğinde de hybrid özelliğini taşımaktadır. Bu motorlar 2.5 litrelik hybrid elektronik kontrollü sürekli değişken şanzımana sahip olmakla birlikte birisi 4×2 diğeri ise 4×4 olarak satışa sunulmaktadır.

-4×2 olan motor 100 km mesafede 5.3 litre benzin tüketmektedir. 0-100 km arası hızlanma süresi 8.3 saniye olan aracın maksimum hızı ise 180 km’ dir.

-4×4 olan motor ise 100 km’ de 5.6 litre benzin tüketmektedir. 0-100 km arası hızlanma süresi 8.3 saniye olan aracın maksimum hızı ise 180 km’ dir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir