Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 2 0

Volvo S60 T8 Twin Engine

İsveçli otomobil devi Volvo, baştan aşağı yenilediği 3.nesil Volvo S60 T8 Twin Engine modelini Güney Karolina’ da bulunan fabrikasında resmi olarak tanıttı. İlk kez dizel ünite yer almayan S60, elektrikli araç konusunda Volvo’ nun attığı en önemli adım olarak görülüyor. Dünyanın en sağlam araçlarını üreten Volvo, ilke kez 201 yılında ürettiği S60 modelini daha modern ve teknolojik olarak piyasaya sundu.

Volvo S60 T8 Twin Engine Tasarım

Klasik Volvo tasarımından nasibini alan S60, İskandinav bir görünüşe sahip olmakla birlikte hemen hemen her yeni Volvo modelinde bulunan ön hatları ve T şeklindeki LED farları ile dikkat çekiyor. Araç ön kısımda bulunan ızgarasındaki krom kaplamalarıyla sert bir duruş ortaya koyuyor.

            Volvo S60 T8 Twin Engine aracın orta kısmında bulunan 9″ dokunmatik ekranı, 15 hoparlörlü 1100 Watt’ lık ses sistemi ile göz kamaştırıyor. 3 farklı müzik modu bulunan araç, modern iç tasarımı, üst donanımlarda bulunan Sunroofu ile gösterişli ve modern bir görünüme kavuşmuş. Volvo S60 On Call uygulaması ile telefonunuzu araca bağlayarak, telefon üzerinden aracınızı ısıtma ve soğutma işlemi yapabilir, aracınızı kilitleyebilir veya açabilirsiniz.

Araç güvenlik paketi olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır. City Safety ile yolcu ve canlı algılayarak otomatik frenleme sistemine sahiptir. Ayrıca iyi işaretlenmiş yollarda 130 km hıza kadar şerit takip sistemi ve Pilot assist sistemine de sahiptir. 5 kişilik araçta ön ve arka koltuklar ısıtmalı olarak bulunmakta ve 3 farklı sürüş modu sunmaktadır. Bu modlar Pure, Power ve Hybrid sürüş modlarıdır.

Volvo S60 T8 Twin Engine Motor Özellikleri

İlk defa dizel üniteye yer vermeyen Volvo S60 T8 Twin Engine, 2 benzinli ve 2 hybrid olmak üzere 4 farklı motor seçeneği sunmaktadır. S60 T6 Twin Engine motoru ile 340 beygir güce ulaşmaktadır. T8 Twin Engine motorunda ise 390 beygir güce ve 640 Nm tork üretebilen araçta, her iki motor seçeneğinde de 4 çeker özellik standart olarak bulunmaktadır.

T8 2.0 litrelik benzinli süper şarjlı motoru ile 65 kM elektrikli üniteye sahip olmakta ve maksimum 250 km hıza ulaşabilmektedir. 0-100 km arası hızlanma süresi 4.9 saniye olan araç, 8 ileri otomatik şanzıman ilere kontrol edilmektedir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir