Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

Volvo V60 T8 Twin Engine

İsveçli otomobil devi Volvo, Cenevre otomobil fuarında Station Wagon olan Volvo V60 T8 Twin Engine modelini piyasaya sundu. Yeni Volvo V60, yenilikçi tasarımı, konfor odaklı yapısı ile aileler tarafından fazlaca tercih edilecek gibi duruyor. 2 adet Hybrid motor seçeneği ile sunulan araç, sade güzelliği ile keyifli bir sürüşe imkân tanıyor. Teknolojisi ve konforu ile rakiplerine oranla oldukça avantajlı olan araç, klasik Volvo sadeliğini yansıtıyor. Ebat olarak araç biraz büyümekle birlikte gayet geniş bir iç hacme ulaşan araç büyük aileler için oldukça kullanışlı bir hale evrilmiş.

Volvo V60 Twin Engine Tasarım

Yeni Volvo üyesi, 4.761 mm uzunluğa, 2.872 mm aks mesafesine ve 1.427 mm yüksekliğe sahip. Araç 841 litre gibi gayet geniş bir bagaj hacmine sahip, ayrıca bu hacim arka koltukların katlanması ile 1364 litre gibi devasa bir bagaj alanına ulaşabiliyor.

Volvo V60 T8 Twin Engine İskandinav tasarımından nasiplenerek, gayet gösterişli bir öz ızgaraya ve kaslı bir yapıya sahip. Geniş ve uzun camları ile havadar ve aydınlık bir ortam sağlayan araç, T şeklindeki LED ön farları ile göz kamaştırıyor. Bu LED farlar direksiyon simidine uyarlanarak virajlarda 30 dereceye kadar dönebiliyor.

5 kişilik olan V60′ da elektrikli bagaj kapağı ile ellerinizi kullanmadan eşya yükleyebilir ve bagajı ayağınız sallayarak kapatabilirsiniz. Araç tamponunun altında bulunan sensörler yardımıyla bagajı kapatmanıza olanak sağlayan V60, 9″ dokunmatik ekranı ve şık tasarımıyla göz zevkinize hitap ediyor. V60 sesli kontrol sistemi ile araç klimasını, navigasyon sistemini ve medya-telefon sistemlerini kontrol edebilir ve komut verebilirsiniz.

Volvo V60′ da ayrıca otomatik olarak acil frenleme sistemi, yaya algılama, şerit takip sistemi, yorgunluk yarısı, 360 derecelik kamera gibi yüksek seviye donanımlar da bulunuyor.

Volvo V60 Twin Engine Motor Seçenekleri

3 farklı motora yapısına sahip olan V60, benzinli, dizel ve hybrid olarak satışa sunulmuştur. 4 tekerleğinden çekiş alan versiyonu 390 beygire kadar ulaşabilen V60, T6 ve T8 olarak hybrid versiyonlarıyla sizlere farklı seçenekler sunuyor.

Volvo V60 T8 Twin Engine T6 ile 253 beygire ve 350 Nm torka sahip. 0-100 km arası hıza 4.8 saniyede ulaşan araç, maksimum 250 km hıza ulaşabiliyor. T8 ile 303 beygir güce sahip araç 400 Nm tork üretebiliyor. 0-100 km arası hıza 4.8 saniyede ulaşan araç, maksimum 250 km hıza ulaşabiliyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir