Kapat
En iyi 10 elektrikli otomobili
Elektrikli Araba Haberleri 0 0

En İyi 10 Elektrikli Otomobil Listesi

En İyi 10 Elektrikli Otomobil Listesi

Elektrikli otomobiller son yılların en fazla merak edilen konuları arasında yer alır. Dünya genelinde birçok üretici tarafından tasarımı ve üretimi yapılan elektrikli otomobiller sayesinde dünya çok daha yaşanılır bir yer olmaya doğru ilerlemektedir. Fosil yakıt kullanan araçların çevreye verdiği zarar ve bu tarz yakıtların üretimlerinin azalması dolayısıyla yeni araç tasarımları ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyaç dolayısıyla otomobil üreticileri elektrikli otomobil üretimine ağırlık vermiştir. Elektrikli otomobiller yüz yıllık bir geçmişe sahip olarak bilinir. Ancak ilk üretildikleri süreçte otomobillerin bataryaları gelişmemiş olduğu için menzilleri oldukça kısa olarak tasarlanmıştır. Bu sebeple diğer araçlara göre çok fazla tercih edilememiştir. Günümüzde farklı markaların araç tasarımları sayesinde oldukça gelişmiş bir teknoloji ile elektrikli otomobiller üretilmektedir. Bu otomobillerin ile ilgili araştırma yapanlar farklı markalar ile karşılaşabilirler. Elektrikli araçlar ile ilgili olarak en önemli nokta menzilleridir. Menzilleri dikkate alınarak en iyi 10 elektrikli otomobili sıralamak gerekirse aşağıdaki gibi liste yapılabilir;

En iyi 10 elektrikli otomobili

  • Tesla Model S ( 540 Kilometre )
  • Tesla Model 3 ( 350 Kilometre )
  • Tesla Model X ( 380 Kilometre )
  • ChevroletBolt ( 383 Kilometre )
  • Nissan Leaf ( 241 Kilometre )
  • Volkwagen e-Golf ( 201 Kilometre )
  • Hyundai Ioniq ( 199 Kilometre )
  • Ford Focus ( 185 Kilometre )
  • BMW i3 ( 183 Kilometre )
  • Kia Soul ( 178 Kilometre )

Elektrikli Otomobillerin Efsanesi

En iyi 10 elektrikli otomobili

Dünya genelinde elektrikli otomobil denildiğinde akla ilk gelen marka Tesla markasıdır. Amerikan üretimi olan marka en iyi 10 elektrikli otomobili içerisinde üç modeli ile yer bulmaktadır. Tesla markası tamamen elektrikli otomobile yönelmiş bir marka olarak dikkat çekmektedir. Elektrikli araç tasarımlarında sunduğu özel teknolojiler ve özellikler ile herkesin dikkatini çeken bir markadır.

Tesla markasının en dikkat çeken modeli Model S olarak bilinir. En iyi 10 elektrikli otomobili içerisinde ilk sırada bulunan araç özel batarya tasarımı sayesinde Ankara’dan İstanbul’a kadar şarj ihtiyacı olmadan gidebilmektedir.

Yerli Elektrikli Otomobil

Ülkemizde elektrikli otomobil konusunda son yıllarda yoğun çalışmalar görülmektedir. En iyi 10 elektrikli otomobili içerisinde yer almaya aday olan araç ile ilgili tasarım işlemleri tamamlanmıştır. Aracın seri üretimi 2020 yılı itibariyle gerçekleştirilecektir.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir