Kapat
Fişli Hibrit Otomobil Modelleri
Genel 4 0

Fişli Hibrit Otomobil Modelleri

Fişli Hibrit Otomobil Modelleri

Otomobil sektöründe yaşanan büyüme ve artan araç sayısına bağlı olarak gaz salınımının üst seviyelere çıkması yeni araçların ortaya çıkmasını tetiklemiştir. Böylece Fişli Hibrit Otomobil Modelleri teknolojisini gündeme getirmiştir. Bu araçlar çerisinde yer alan araç bataryasını dışarıdaki herhangi bir noktada bulunan elektrik şebekesine bağlamak suretiyle hareket etmektedir.  Şarj edebilme imkanı sunan ürünler kullanıcısına pil durumu sorunu oluşturmamakta ve uzun menzil avantajı sağlamaktadır.

Fişli Hibrit Otomobil Modelleri

Hem şehir içi hem de şehirler arası kullanımda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Fişli Hibrit Otomobil Modelleri meydana gelebilecek acil durumlar karşısında da güç kaynağı olarak kullanılabilme özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Pilde yaşanabilecek tükenmeler halinde sürücüler aracı normal şeklinde kullanabilme imkanına sahip olmaktadır.

Fişli Hibrit Otomobil Modelleri Avantajları

  • İçten yanmalı motordan farklı olarak daha az parça içeren ve elektrikli motor ile bataryalar sayesinde harekete geçen Fişli Hibrit Otomobil Modelleri daha az yakıt sarfiyatı gerçekleştirmektedir.
  • Paris İklim Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilmesi arzu edilen sıfır emisyon prensibine uyum sağlayan ürünler çevreci ve verimli yapısı ile ön planda yer almaktadır.
  • Şebeke elektriğinden şarj edilebilmesi sayesinde uzun menzillere kadar kullanım imkanı sunan ürünler konforlu ve güvenli bir yapıya sahiptir.
  • Elektrikten elde ettiği gücü motora ileten ve bu sayede harekete geçen araçlarda motorlar 1 milyon kilometre, bataryalar ise 500 bin km menzile sahiptir.
  • Yakıt ve bakım maliyetleri oldukça düşük seviyelerde bulunan araçlar uzun vadede ciddi bir maliyet avantajı sağlamaktadır.

Ülkemizde Satışa Sunulan Fişli Hibrit Otomobil Ürünleri

Sektörde ortaya çıkan ihtiyaçlar ve artan müşteri ilgisi doğrultusunda meydana gelen rekabet koşulları üreticileri arayışa itmektedir. Bununla birlikte Fişli Hibrit Otomobil Modelleri noktasında birçok marka tarafından üstün niteliklere sahip ürünler satışa sunulmuştur.  Farklı markalar tarafından ülkemizde de satışı yapılan modellere bakıldığında;

  • Alman BMW tarafından geliştirilen İ3 ve X5
  • Güney Kore markası Hyundai ürünü Ioniq
  • Kia Niro ve Renault markasının tamamen elektrikli donanıma sahip aracı Zoe gibi seçeneklerin varlığından söz edebilmek mümkündür.

Fişli Hibrit Otomobil Modelleri

Az bir yakıtla oldukça uzun mesafeler kat edebilmeyi mümkün hale getiren hibrit modeller için talep edilen bedeller benzinli ve dizel araçlara göre yüksek seviyede bulunmaktadır.

Ancak yüksek güvenliğe sahip, çevre dostu nitelikte ve enerjiyi son derece verimli bir şekilde kullanan bu araçlar sayesinde uzun vadeli kullanım koşullarında avantaj sağlamak mümkün hale gelmektedir.

Gelişen teknolojik imkanların entegre edilmesi ile birlikte çok daha üstün niteliklere kavuşabilmesi söz konusu olacak araç modelleri sayesinde bütçeden istenen şekilde tasarruf edilebilecektir.

Share Button

Morgan EV3

Morgan EV3:Geçmişe Yolculuk

 0
Mercedes EQC

Mercedes EQC Sabırsızlıkla Bekleniyor!

 0
Kia Soul EV Elektrikli Otomobil

Kia Soul EV Elektrikli Otomobil Modeli

 0
Kia E-Niro

Kia E- Niro Yakıttan Tasarruf

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir