Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 6 0

Yeni Güneş Enerjisi İle Çalışan; Revero

Yeni Güneş Enerjisi İle Çalışan Revero

Uzun zamandır otomobil sektöründe sesi soluğu çıkmayan ve sönük kalan Hybrid üreticisi olan Karma, büyük bir atılım yaparak Tesla modeline rakip olarak gösterdiği ve güneş enerjisi  ile çalışan yeni Revero’yu otomobil severlere duyurdu.

Modelin yayınlanan videosunda aracın sadece dış tasarımı ve görünümü paylaşılırken, iç dizayn ve kokpit görünümü hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Karma Ayağamı Kalkıyor?

Karma otomobil modeli markasının ismini ülkemizde pek duymamış olabilirsiniz. Bunun nedeni ise firmanın ülkemizde fazla talep görmemiş ve araçlarının çok fazla tutulan araçlar olmamasından kaynaklanmasındandır. Araç yeni bir otomobil üretim firması değildir. Hatta kurucusu çok tanınan ve dünya otomobil piyasasında adından oldukça fazla söz ettiren Henrik Fisker tarafından 2008 yılında kurulmuştur. Karma firması kurulduktan hemen hemen 5 yıl sonra iflas eşiğine kadar gelmiştir. Bu sınırdan Çin kökenli para üreticisi Wanxiang firması tarafından yatırım alarak tekrar nefes almaya başlamıştır. Son günlerde ise kendinden beklenmedik bir hareket yaparak güneş enerjisi ile çalışan spor model Revero’yu bir tanıtım videosu ile dünya pazarına duyurmuştur.

Revero İncelemesi

Aracın ilk izleniminde kesinlikle bir Fisker firması imzası taşıdığı kesin. Karma markası Revero modelinde modern izleri taşıdığı gibi ileri derece teknolojilere de araçta yer vermiş gibi görünüyor. Hali ile araçta en çok dikkat çeken unsurlar arasında aracın güneş panelleri yer alıyor. Bunun yanı sıra bilgi, eğlence sistemi de dikkat çekici bir detay. Araç üzerinde barındırdığı teknoloji sayesinde hareket halinde iken bile güneşten enerji almaya devam ediyor ve bataryalarını dolduruyor.

Yapılan açıklamaya göre aracın 8 eylül’de yapılacak olan lansmanı tüm dünya genelinde yayınlanacak. Aracın gizli tutulan teknik özellikleri, fiyatı, performansı gibi özelliklerinin de bu lansman da açıklanacağı bekleniyor.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir