Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 3 0

Porsche Mission E 2019 Yılında Yollarda

 

İşte sizlere sunduğumuz Tesla’nın alternatifi ve rakibi olabilecek dev markaların elektrikli otomobilleri;

Porsche Mission E

Lüks araçları ile bilinen Porsche markası, ilk olarak 2015 yılında bizlere tanıttığı %100 elektrikli olarak çalışan otomobili Mission E’yi yollara çıkarmak için gün sayıyor.

Şirket yetkilisi ve aynı zamanda Ceo’su olan Oliver Blume, Frankfurtta düzenlenen otomobil fuarında Car Magazin dergisine elektrikli otomobiller ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Porsche Marka Mission E elektrikli aracının fiyatının 80 Bin dolar ile 90 bin dolar arasında değişebileceğini aktaran blume araç hakkında ki açıklamalarına ise şu şekilde devam etti: Mission E, genel anlamı ile 2 yıl öncesinde tanıttığımız araçtan çok büyük farklılıklar göstermeyecek. Tasarım izlemlediğimize göre oldukça fazla beğeni topladı ve bu konu bizi memnun etti bu neden araç tasarımı hakkında radikal değişimler olmayacak.

2019’DA YOLLARDA

Porsche markasının çıkaracağı Mission E modeli sektörün devlerinden olan Panamera ve Tesla Model S 75D gibi araçlarla fiyat anlamında rekabetçi bir fiyata sunulacak. Aracın fiyat ve kalite kıyaslamasına ise henüz araç asfalta inmediği için bir yorum getirmemiz imkansız. Aracın en erken safhada 2019 yılında satışa çıkarılması  ve aracın gelişim aşamalarının sonunun geldiğini bilmekteyiz. Araç verilen bilgilere bakılırsa 0’dan 100’km hıza sadece 3.5 saniyede ulaşabilme performansını gösteriyor. Aracın menzil uzunluğunun ise tek bir batarya ile 500 kilometre olarak sunulduğu belirtilmekte.

Bu değerler göz önüne alındığında Mission E modelinin Tesla Model serisi ile rahatlıkla rekabet edebileceği görülmekte. Porsche markasının hedefi de bu doğrultuda elektrikli spor arabalar sektöründe söz sahibi olmak istiyor. Yeni çıkaracakları bu model ile amaçlarına ulaşmayı hedefleyen Porsche markası bize göre geç kalınmış bir adım olan bu adımla Tesla ile rekabet edebilir ancak Teslanın sektörde ki liderliğini alabilir mi bilmiyoruz. Oldukça zor bir hedef ancak Porsche mühendislerinin bu donanıma sahip olduğunu da belirtmek isteriz.

15 Dakika da %80 Şarj

Aracın teknolojik tasarımlarla donanmış olması bir artısı. Bunun yanı sıra aracın hızlı şarj donanımı ise oldukça gelişmiş bir düzeyde. Mission E modeli bataryalarını 15 dakikalık bir sürede %80 oranında şarj edebilmekte. Bu teknoloji bize şaşırtıcı gelmedi bunun nedeni ise Porsche markasının bu teknolojiyi Le Mans yarışlarında 919 Hybrid aracında kullanmış olması.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir