Kapat
Elektrikli Araba Haberleri 4 0

Yerli ve Milli Otomobil Elektrikli Olacak

Türklerin ilk yerli otomobilini üretmek için, Zorlu Holding, Turkcell, Anadolu Grup gibi şirketler bir araya geldi. Başlatılan yerli ve milli %100 Türk otomobili için çalışmalar başladı. İlk yapılan açıklamalara göre milli aracımız elektrikli bir araç olacak.

Türkiye’de zaman zaman denense de bir türlü kesin sonuçlara varılamayan ve istenilen sonuçlar elde edilemeden sonlanan birçok yerli ve milli otomobil üretim denemesi olmuştur. Son zamanlar Cumhurbaşkanında yardımları ile Anadolu Grup, Zorlu Holding ve Turkcell beraber bir adım atarak Türkiyenin yerli ve milli aracını üretmek için işlemlere başladılar. Aralarında BMC ve Kıraça Holding gibi büyük yatırım firmalarının da olması bu sefer bu iş olacak gözü ile bakmamıza neden oldu. Bir süredir yürütülen arge araştırmaları ve somut adımlar ile birlikte yerli ve milli aracımız ile ilgili ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu projeyi geliştirmek için farklı ülkelerin farklı otomobillerini inceleyen mühendislerimiz; İlk öncelikle Türkiye şartlarına uygun olacak ve yüzde yüz yerli olacak bu otomobilin rekabetçi ve güçlü olması üzerinde çalışıyorlar. Üretilecek olan bu araç ile ilgili belirli başlı ortaya çıkan haberler ise şu başlıklar altında toplanıyor;

·         Yerli ve %100 Türk sermayesi ile yapılacak olan aracımız elektrikli motora sahip olacak

·         Tek bir platform üzerinden 3 farklı otomobil üretilecek

·         2019 yılında düzenlenecek tanıtım ile ilk prototip sergilenecek

·         2021 yılında seri üretim hedefi belirlenmiş durumda

·         2 yıl ara ile tasarım ve kasa farklılıkları gelişecek

Geceleri Downtown Park Araba. Downtown Chicago Park Alanı. Işıkları ile beş kapı sarı araba.

Türkiye’nin Elektrikli Otomobili

Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili olacak olan otomobil ilk açıklamada bizleri çok şaşırtacak bir detay ile karşıladı. Otomobilin %100 elektrikli olarak üretileceği bildirildi. Aracın teknik özellikleri tork, beygir gücü gibi birçok özelliği saklı tutulurken. Aracın konforlu ve ekonomik bir araç olacağı ön görülmekte. Elektrikli otomobil üretimi ise bekleyenleri oldukça sevindirdi. İlk defa yerli ve milli bir otomobil üretimi beklenirken çağın getirdiği ve gelecek yılların teknolojisi olacak olan elektrikli otomobiller ile rekabete girecek olan milli araç gelecekte büyük ilgi odağı olabilir ve ticaret hacmini tüm dünyaya yayabilir.

Maliyet konusunda ise ithal araçlara nazaran daha ucuz olacağı düşünülen yerli aracın Türk otomobil kullanıcıları tarafından oldukça fazla ilgi göreceği kesin. Bizlerde sabırsızlıkla bu yıl içerisinde sergilenecek olan prototipi beklemeye başladık.

Share Button

Volkswagen Passat Estate

 0

V90  T8 Twin Engine

 0

V60 T8 Twin Engine

 0

Tesla Model S Performans Özellikleri

 0

furkan yıldırım {furkan yıldırım}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir