Kapat
Hyundai Kona Electric
Genel 0 0

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric

Elektrikli araçlar son günlerin gözdesi oldu. Elektrikli otomobil tutkunu olanlar için Hundai markası Kona Electric modelini Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Hyundai Kona Electric, dünyanın ilk tamamen elektrikli crossover modeli olarak dikkatleri çekti. Ülkemize ne zaman geleceği net belli olmasa da otomobil severler arasında özellikleri ve fiyatı konuşulmaya başladı. Hyundai markasının yeni kompakt SUV modelidir.

Hyundai Kona Electric

Konuşulan rakamlara göre fiyatının yaklaşık olarak 1 milyon TL civarında olacağı tahmin edilmektedir. Kona modelini yeni ve bambaşka bir seviyeye taşımış olan Hyundai Kona Electric modelinin ülkemizde önümüzdeki yaz satışa sunulacaktır. Tasarım olarak normal modelinden çok küçük farkları bulunmaktadır. Elektrikli modelde panjur kaldırılmış. Ayrıca 17 inçlik jant seçeneği eklenmiştir. Aynı zamanda yan kısımlardaki hava akımını düzenlemek için plastik detayların formu değiştirilmiştir.

Hyundai Kona Electric Donanımı

Yeni nesil elektrikli otomobiller arasında liderliğe oynayacak olan aracın jantları kapalı ön ızgaraya sahiptir. Aerodinamik bir yapısı vardır. Jantlar 17 inçtir. Tavan spoileri ve gri renkteki yan pervazlar aracın simgesini tamamlayıcı mahiyettedir. Koltuklarında ise oturanın rahatlığını sağlayabilecek 8 aşamalı ayarlanır sistem bulunmaktadır. Hyundai Kona Electric iç donanımında dijital ekran bulunmaktadır. Sürücü koltuğu isteğe göre ısıtılmaktadır. Sürüş konforu sağlamak için 2 yönlü bel desteği bulunmaktadır. Otomobil 21 farklı renkte satışa sunulacak. Renkler her zevke hitap edecek şekilde oluşturulmuştur. Araçta, yaya algılama, yol asistanı, otonom fren, kör nokta uyarı sistemi vardır. Oldukça geniş hacme sahip olan bagajı ise 373 litreye kadar taşıma yapabilme kapasitesine sahiptir.

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric Teknik Özellikleri

Önden çekişli olan Kona electric 4*4 değildir. Büyük bir araç olmayan Hyundai Kona Electric teknik özelliklerini kısaca şöyle sıralayabiliriz:

  • 135 PS ve 204 PS güç üreten iki farklı motora sahiptir. İki farklı kısa menzil seçeneği bulunmaktadır.
  • Batarya seçenekleri ise 39.2 kWh ve 64 kWh’dir.
  • Donanımıyla kat edeceği en uzun menzil 470 kilometre, kısa menzil ise 300 kilometredir.
  • Azami hız sınırı 167 km/ s.
  • 100 kW’lık hızlı şarj kaynağı ile yüzde 80 dolum oranına 54 dakikada ulaşmaktadır. Aracın tam dolumu ise 6 ile 9 saat arasında değişmektedir.
Share Button

Morgan EV3

Morgan EV3:Geçmişe Yolculuk

 0
Mercedes EQC

Mercedes EQC Sabırsızlıkla Bekleniyor!

 0
Kia Soul EV Elektrikli Otomobil

Kia Soul EV Elektrikli Otomobil Modeli

 0
Kia E-Niro

Kia E- Niro Yakıttan Tasarruf

 0

{admin}



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir