Kapat
Mercedes EQC
Genel 0 0

Mercedes EQC Sabırsızlıkla Bekleniyor!

Mercedes EQC Sabırsızlıkla Bekleniyor!

Alman otomotiv sektör devi, Mercedes EQC model araçları ile 2020 yılına bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Elektrikli motora sahip araç ilk olarak Mayıs 2018 tarihinde resmi tanıtımı, Stokholm’de yapılan tanıtıldı.

2020 yılında seri üretim ile pazara girmesi planlanan Mercedes EQC, şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış gibi duruyor. Arac bataryalarının şarj edilmesi için 220 w enerji sağlayan, prizlerin kullanılması mümkündür. Ayrıca yüzde yetmiş doluluk oranına sadece 40 dakika içerisinde kolaylıkla erişilmektedir.

Mercedes EQC

Mercedes CEO’su Dieter Zetsche aracın performansı ve verileri için oldukça memnun olduklarını belirterek oldukça iddialı ve tabir kullandı. Şirketin tepe yönetimine göre araç, yeni çağın başlangıcı için ilk adım olarak görülebilir. Bu söz oldukça iddialı görünse de şirket, ürettiği araçtan oldukça emin görünüyor. Şimdi aracın öne çıkan teknik özelliklerinden bahsedelim. Bakalım aracın diğerlerinden önemli farklılıkları ne imiş?

Mercedes EQC Teknik Özellikleri

Mercedes farkı ile üretilen elektrikli SUV model olan Mercedes EQC, yüksek maliyetine karşılık, sunduğu güzel fırsatlar ile dikkat çekeceğe benziyor. Şimdi aracın teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim. Paylaşılan bilgilere göre aracın;

  • Aracın iki adet elektrikli motoru bulunmaktadır,
  • Aracın iki motoru ile sağlanan toplam beygir gücü, 408’dir,
  • Aracın dört teker çekiş özelliği bulunmaktadır. Bu sayede özellikle zorlu iklim ve coğrafyalarda da sürüş keyfi yaşamak mümkün hale gelecektir,
  • Aracın önemli özellikleri arasında kabul edilen, tek şarj sonrasında 450 km menzile ulaşabileceği bilgisidir,
  • Yaklaşık bir saat içerisinde, AC tipi ev prizleri ile şarjının tamamlanacağı belirtilmiştir,
  • Aracın, 700 NM gücünde tork üretim kapasitesi bulunmaktadır,
  • Aracın 90 adet deneme modeli üretilerek, dünya genelinde farklı coğrafyalarda toplamda binlerce kilometre yol alınarak test sürecinden geçirilmiştir, aracın gelişimine yönelik olarak 3 yıldır devam etmekte olan proje süreci bulunmaktadır,
  • Araç 100 km hıza 4.9 saniye içerisinde ulaşabilmektedir,
  • Aracın piyasaya sürülmesi sonrasında fiyatının yaklaşık 50 bin dolar civarında olacağı tahmin edilmektedir,
  • Aracın üretimine, Almanya ve Çin’de başlanacağı bildirilmektedir.

Mercedes EQC

Mercedes EQC Diğer Bilgiler

ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla için önemli bir rakip olacağı konuşulan Mercedes EQC, rekabeti bir hayli kızıştıracağa benziyor. Dünya genelinde en fazla elektrikli araç kullanımı olan Norveç’te, araca yönelik inanılmaz bir talep girişimi olduğundan bahsediliyor.

Tesla’nın rakipsiz sektör liderliği, önümüzdeki yıllarda güçlü rakiplerin yarışa dahil olması ile, hızlı bir şekilde elinden gidebilir.

 

 

 

Share Button

Morgan EV3

Morgan EV3:Geçmişe Yolculuk

 0
Kia Soul EV Elektrikli Otomobil

Kia Soul EV Elektrikli Otomobil Modeli

 0
Kia E-Niro

Kia E- Niro Yakıttan Tasarruf

 0
Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir