Kapat
Morgan EV3
Genel 0 0

Morgan EV3:Geçmişe Yolculuk

Morgan EV3:Geçmişe Yolculuk

İngiltere tarafından 2018 yılının henüz başlarında üretimine başlanan, Morgan EV3 model araç ilginç görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Araç, 20. yüzyılın başlarında yeni üretilmeye başlanan otomobilleri görünüm olarak fazlasıyla anımsatıyor.

Elektrik motoruna sahip Morgan EV3, elektrikli araç alanında, bu yüzyılın başlarında yeni hareketlilik olduğuna dikkat çekercesine bir önceki yüzyıla göndermede bulunduklarını düşünebiliriz. Aracın seri üretimi, 2018 yılının 3. çeyreği itibariyle başlayacağı belirtiliyor. Yani şu sıralar, eylül ayı itibariyle başlayan seri üretim ve pazara giriş çabaları tam gaz devam ediyor.

Morgan EV3

Aracın teknik özellikleri, klasik görüntüsüne nazaran bir hayli ilgi çekici gözüküyor. Öncelikle bu özellikler hakkında kısaca bilgi verip göz gezdirdikten sonra, araç ile ilgili diğer konular hakkında bilgi vereceğiz.

Morgan EV3 Teknik Bilgiler 

Eylül 2018 tarihi itibariyle, seri üretim ve pazarlama çalışmalarına başlanan Morgan EV3, teknik özellikleri ile de bir hayli dikkat çekiyor. Aynı anda sadece sürücüye yer olan aracın diğer teknik özellikleri ise şu şekildedir:

  • Frazer Nash adlı üretici tarafından üretim süreci destekleniyor, Frazer Nash, İngiltere’de klasik araçlar ile ilgilendiği biliniyor,
  • 21 kWh lityum iyon gücünde batarya ve 34.8 kW gücünde elektrikli motora sahiptir,
  • Desteklenmiş sürücü desteğine sahip olan aracın, 120 mil menzile sahip olduğu belirtiliyor, (yaklaşık olarak 200 km şarj edildikten sonra aracın alabildiği mesafe olarak kabul ediliyor)
  • Aracın seri üretimine, İngiltere öncelikli olmak üzere, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde (eylül ayı itibariyle) başlandı.

Morgan EV3 Merak Edilenler

Morgan EV3

İngiliz araç üreticisi Frazer Nash Enerji Sistemleri tarafından ilk kez elektrikli bir araç üretiliyor. Araç dikkat edildiğinde görülecektir ki, üç teker üzerine inşaa edilmiş spor tarzı bir araçtır. 56 beygir gücünde olan araç, 21 kWh gücünde batarya ile de desteklenmiştir.

Görüldüğü gibi hafif olan Morgan EV3, yaklaşık olarak 500 kg ağırlığında bir araçtır. Aracın dış kaplama materyalleri için ilk kez, karbon fiber karışımı maddeler kullanılmıştır. Bu nedene bağlı olarak ta, 3 tekerli bir araca göre ağırlığı daha az çekmektedir.

Aracın 9 saniye ve altında 96 km/s hıza ulaşacağı belirtilirken, toplamda ise erişilebilecek maksimum hız 185 km/s olacaktır. Araç tasarlanırken, 1930’lu yılların klasik araç dizaynı ile 1950’li yılların klasik motor tasarımlarından fazlası ile etkilenilmiştir. Aracın seri üretimine başlanması ile birlikte, haftalık olarak ortalama 2 adet araç üretileceği bildirildi. Ayrıca üretimin sayısı ve sınırı ile ilgili şu anda bir limitinde belirlenmediğini bilmekteyiz.

 

 

 

Share Button

Mercedes EQC

Mercedes EQC Sabırsızlıkla Bekleniyor!

 0
Kia Soul EV Elektrikli Otomobil

Kia Soul EV Elektrikli Otomobil Modeli

 0
Kia E-Niro

Kia E- Niro Yakıttan Tasarruf

 0
Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric

 0

{admin}Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir